Skočiť na hlavný obsah
Hokejbalový magazín Štvrtok 16. júl 2026

Extraliga s novým modelom pravdepodobne zažije prelomový ročník

Články 10. Aug 2010 Ján Ivančík

Extraliga po novom s trinástimi účastníkmi a dvoma skupinami.

Od novej sezóny bude najvyššia slovenská súťaž rozdelená na Východ a Západ. Mužstvá v západnej divízii budú o čosi zvýhodnené, keďže budú hrať v skupine šiesti, pričom na východe bude účastníkov sedem. V skupine východ sa napokon aj s Kežmarkom predstaví týchto sedem klubov: Martin, Vrútky, Žilina, Pruské, Lipt. Mikuláš, Považská Bystrica a Kežmarok. Na západe budú medzi sebou zápoliť tieto družstvá s dvoma nováčikmi:  Doprastav, Ružinov, Profis, Skalica, Nitra a Žiar nad Hronom.

Mužstvá odohrajú v základnej sezóne v skupine po tri zápasy každý s každým a taktiež po jednom zápase s mužstvami z skupiony v ktorej nefigurujú. O domácich zápasoch v týchto prípadoch rozhodne rozlosovanie, ktoré by malo byť relatívne spravodlivé. Tabuľka však bude spoločná a po odohratí základnej časti sa bude hrať klasické play-off. V základnej časti sa odohrajú aj 4 dvojkolá, z nich 3 v jeseni a 1 v “zimnojarnej” časti.

"Sám som zvedavý, ako tento model prijmú jednotlivé družstvá, ktoré boli síce o ňom upovedomené na schôdzi kapitánov, no o samotnom modele sa rozhodlo na schôdzi výkonného výboru bez vedomia mužstiev, ktorým bol výsledok iba oznámený. Neviem síce, prečo rozhodoval o hracom modeli súťaže práve výkonný výbor, keď o tom podľa pravidiel rozhododuje ŠTK a jednotlivé kluby. Je to totiž návrat k modelu, ktorým sa už v minulosti hralo, no tento model rýchlo nahradila celoslovenská extraliga. Diváci totiž budú ochudobnení o tradičných súperov nášho tímu, niektoré mužstvá dokonca u nás v Martine v tejto sezóne ani neuvidia. Liga sa kvôli príprave reprezentácie odohrá v rekordne krátkom čase a uvidíme, za akej regulárnosti, nakoľko hlavne u nás na severe nám sneh robí každoročne škrty cez termínový rozpočet," píše sa na oficiálnej stránke minulosezónneho finalistu z Martina.

V novom rozlosovaní figurujú tri mužstvá, ktoré v uplynulom ročníku extraligu nehrali - Nitra, Žiar nad Hronom a Liptovský Mikuláš. Diváci naopak neuvidia Zvolen, ktorý sa spojil s hokejbalom v Žiari. Svoju premiéru zažíva Nitra. Napokon sa nepredstaví ani HKL-MJM Petržalka ale na jej miesto nastúpi vynovený Profis.

Kategórie

Komentáre

Pridal/a hokejbalista (bez overenia) Št, 12 Aug 2010 - 08:27

Trvalý odkaz

mali by o tom rozhodovat kluby a nie vykonny vybor ! shbu uz dost dlho parazituje na extraligovych kluboch ! kazdy rok nam len nakladaju, nakladaju a nazor klubov ich vobec nezaujma !

Pridal/a Rytier (bez overenia) So, 14 Aug 2010 - 12:26

Trvalý odkaz

Pardon, samozrejme, že strediská, čo znamená niekoľkonásobne viac klubov a súťaží ako len účastníci extraligy. SHBU nie je len o extralige, ale i o celoslovenskom hokejbale, tak nebuďme krátkozrakí

Pridal/a Rytier (bez overenia) Ne, 15 Aug 2010 - 17:52

Trvalý odkaz

Sobota 14.august: HBK Nitrianski rytieri - HBC Patrizánske 11:0 (4:0, 4:0, 3:0), góly: Titka 2, Hrivnák, Vasilko, Ďurický, Ecker, Mach, Balaška, Beniač, Cajchan, Mráz.

Nedeľa 15.august: HBK Nitrianski rytieri - Lizards Stupava 7:2 (3:1, 1:0, 3:1), góly: Ladiver 3, Balaška, Mráz, Titka, Cajchan.

Zostava HBK NR: Haviar, Gažíik - Maxin, Ďurický, Blickling, Turčan, Thron, Hraško, Kašša P., Čičo, Martiška, Káčer, Titka, Ecker, Varga, Revay, Dekányi, Mach, Mráz, Ladiver, Cajchan, Hrivnák, Beniač.

Pridal/a tifus (bez overenia) Po, 16 Aug 2010 - 10:51

Trvalý odkaz

co ty o tom vis? vedenie si robi co chce porusuje pravidla stanovy a pritom nevie urobit ani posraty rozpis

ja som nevolil ani jedneho do vedenia shbu .nemam na to kompetencie ! oni sa volia navzajom a doplnaju ich posluhovaci zo stredisk co nevedia ani o com hlasuju ! jediny kto mi tam nevadi je p. Mihal