Extraliga na východe ?


By blog - Posted on 22 december 2010

Extraliga môže byť len jedna, ale opäť šme se pobavili, pobavili nad názvom: Východoslovenská hokejbalová extraliga. Zaujímalo by ma, či chce byť OZ členom SHbÚ alebo nie ? Lebo ak majú záujem hrať teamy extraligu, tak ona už prebieha 21 sezónu. Ak chcú hrať na regionalnej úrovni, tak potom to musí byť nižšia súťaž, ako je SHbE. Potom prislúcha úroveň 1.Ligy. Pán Humenílk a toto neviete ?

"Extraliga môže byť len jedna", zaujímavé na Vašom tvrdení je, že nevadí Vám Trenčianska extraliga, či Martinská extraliga, ani Bratislavská Superliga, ale tá na východe žeby áno? Nevolá sa Východoslovenská, ale Tatranská hokejbalová extraliga. 

Členom Slovenskej hokejbalovej únie nie je.

Tatranská extraliga sa hrá na krajskej úrovni, lebo sa hrá vo dvoch krajoch, takže nemusí to byť, na rozdiel od Trenčianskej, Martinskej a Bratislavských extralíg, či superlíg, nižšia súťaž akou je Slovenská hokejbalová extraliga.

Prvé ligy, tento názov na východe republiky môžu mať Kežmarská a Košická liga, lebo v Kežmarskej hrajú mužstvá dvoch okresov (Kežmarok, Poprad) a v Košickej dokonca piatich okresov (Košice mesto, Košice okolie, Prešov, Michalovce, Trebišov).

Ak by sa aj v iných krajoch zlúčilo viac mestských líg dokopy, tak by som až vtedy súhlasil s tým, že by takéto krajské ligy mohli mať názov prvá liga. Ak však únia robí prvé ligy z niektorých mestských líg, tak nemôžu byť medzi nimi také rozdiely, že v jednej hrajú mužstvá z jedného-dvoch okresov a druhá zahŕňa až dva celé kraje. Je to logické?

Jediným problémom na východnom Slovensku sú ihriská, ktoré nespĺňajú predpísané kritériá. Ale 20 plných sezón sa aj Slovenská hokejbalová extraliga hrala na ihriskách, ktoré nespĺňali kritériá. Príliš rýchlo ktosi zabudol, že na východnom Slovensku sú výborní hráči, výborné mužstvá, preto ťažko pochopiť, že sa o ne únia nestará a nejakým spôsobom tomuto stavu nepomôže.

Takže pán Humeník o týchto veciach vie, ale povedal si, že prečo by mali výborní hokejbaloví hráči hrať iba v mestskej lige? Preto vznikla Tatranská hokejbalová extraliga. Ponúknuť týmto hráčov lepšie uplatnenie sa v športe, ktorí majú radi.

Pán Humeník o veciach, že sa únia nestará o východné Slovensko písal už v decembri 2009 určitým členom únie a hovoril o tom aj na schôdzi v únii, takže to nie je nová myšlienka. Ale keďže nik k týmto veciam neotvoril ani diskusiu, veci sa začali robiť zdola. 

Stačí takéto vysvetlenie, prečo si východné Slovensko urobilo vlastnú súťaž? Je to tak nepochopiteľné?

Zaujímavé, ale dobré na pobavenie. Keď už tak potom OHL - Oblastná hokejbalová liga. A čo sa týka Superligy a ešte onakých bombastických lig, tiež s názvami nesúhlasím. My sme si tiež založili ligu hokejbalu s názvom. " TOP BEST OFF SPECIAL TURBO INTERNACIONAL SEVEN STAR MEDZIPLANETÁRNA HOKEJBALOVA LIGA . "

 je iba finta ze?

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.