Zasadanie ISBHF udelilo viaceré ocenenia aj slovenským zástupcom


By Ján Ivančík - Posted on 05 február 2010

V januári sa na zasadaní v Rakúsku stretli najvplyvnejší ľudia hokejbalového sveta. O výsledkoch tejto konferencie vás informujeme s exkluzívnou pomocou generálneho sekretára SHbÚ Roberta Košťála.

Na dvojdňovom zasadaní v rakúskom Villachu sa riešili najmä otázky obsadenia najvyšších postov, udeľovali sa vyznamenania a uvádzalo sa do siene slávy.

Zo slovenských hráčov sa ocenenia dočkal brankár Martin Lohnický, obrancovia Peter Babák, Mojmír Hojer a útočník Peter Figura. Tí boli spolu s trénerom Leošom Rákom uvedení do siene slávy. Individuálne ocenenie (cenu Miroslava Šubrta Award Excellence) získal Jaroslav Melíšek, ktorý sa opäť stal aj členom vedenia ISBHF.

Riešilo sa tiež mnoho iných problémov, okrem iného otázky rozhodcov, či partnerov a organizátorov na najbližšie medzinárodné podujatia. Zaujímavosťou môže byť, že mediálnym partnerom pre majstrovstvá sveta v roku 2011 bude opäť Eurosport. Turnaj sa uskutoční na území nášho štátu.

Podľa rozhodnutí z konferencie bude mať Slovensko zastúpenie aj v medzinárodných projektoch alebo jednotlivých štáciách rozvoja hokejbalu vo svete. Body programu obsahovali aj vytýčenie cieľov do blízkej budúcnosti a termíny ich splnenia. Medzi nimi sa objavili aj medzinárodné cesty slovenských zástupcov do rozhojových štátov hokejbalového sveta.

Najbližšie veľké podujatie na Slovensku bude už v tomto roku, Svetový pohár v Bratislave. Na ňom by sme mali vidieť zástupcov z Kanady, ale aj Grécka, Indie, Talianska, Pakistanu a tradičných hokejbalových veľmocí.

foto: hokejbal.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.