Záborský sa na Országh Cup rád vracia, privítal by ho aj v trojdňovom formáte


By Ján Ivančík - Posted on 27 máj 2015

„Hokejbal hrávam už od detstva a asi od štrnástich rokov nastupujem aj mestskej lige v Trenčíne vždy, keď som doma. Beriem to aj ako časť letnej prípravy a možnosť stretnúť sa s kamarátmi," vraví Tomáš Záborský pre TOPhbl.sk.

Letná turnajová sezóna sa oficiálne začala. Každoročne to indikujú dve udalosti a ani tento rok nebol výnimkou. Na jednej strane ide o skončenie extraligovej sezóny, na druhej ide o najväčší turnaj nie len u nás, ale azda v celej Európe – Országh Cup, ktorý je už tradične veľkolepým otvorením turnajového leta.

Nuž a k veľkým podujatiam neodmysliteľne patria aj veľké osobnosti. Na súpiskách účastníkov Országh Cupu ich bolo hodne. Stretnúť bolo možné hokejových i hokejbalových juniorských medailistov, hokejových i hokejbalových extraligistov, hokejbalových majstrov sveta i hokejových, či hokejbalových legionárov. Medzi najväčšie mená rozhodne patril Tomáš Záborský, ktorý sa Országh Cup-u zúčastňuje pravidelne.

„Tento rok som na turnaji už tretí raz. Mám ho veľmi rád, pretože je vynikajúco zorganizovaný a ja hokejbal hrám naozaj s radosťou,“ povedal talentovaný hokejový útočník, ktorý by si vedel predstaviť náš najväčší turnaj aj počas troch dní: „Podľa mňa by turnaju prospelo, ak by sa hral počas troch dní. Zápas by neboli tak nahustené a tímy by si mohli viac oddýchnuť. Vlani bolo aj viac účastníkov, teraz to organizátori sprehľadnili na 32. Uvedomujem si ale, že nie každý si môže zobrať dovolenku na piatok. Preto je to na organizátoroch a oni odvádzajú naozaj dobrú robotu.“

Záborský sa predstavil v mužstve Slovenského orla Trenčín, ktorý minuloročný bronz neobhájil. Partiu spod hradu Matúša Čáka vraj veľmi dobre pozná.

„Mužstvo bolo zložené najmä z chalanov, ktorí sú bývalými hokejistami, prípadne aj súčasnými a spolu sme hrávali. Ostatní sú hokejbalisti z mestskej ligy v Trenčíne. Všetci sa teda dobre poznáme a turnaj sme si riadne užili,“ vraví pre TOPhbl.sk útočník fínskych Helsínk.

O tom, že hokej má k hokejbalu veľmi blízko by práve Tomáš Záborský mohol dlho rozprávať. Rozhodne totiž nepatrí medzi tých, čo sa betónu boja pre prípadné zranenia.

„Hokejbal hrávam už od detstva a asi od štrnástich rokov nastupujem aj mestskej lige v Trenčíne vždy, keď som doma. Beriem to aj ako časť letnej prípravy. Riadne sa vypotím, nabehám a je to pre mňa super kondičný tréning. Navyše sa stretávam s chalanmi, ktorých som dlho nevidel, pretože cez rok sa nemáme kedy stretnúť,“ objasňuje Záborský svoj vzťah k hokejbalu.

Hokejistu so skúsenosťami z Fínska, či Ruska tak možno cez leto stretnúť na turnajoch i v už spomínanej regionálnej súťaži.

„Ako som už povedal, pre mňa je to časť prípravy i príležitosť stráviť čas s kamarátmi. Napríklad na Országh Cup-e môžeme s chalanmi zabehnúť na večeru, prípadne stretnúť kamarátov z iných mužstiev. Som veľmi rád, že na Slovensku sú takéto podujatia,“ dodal na záver nášho rozhovoru Tomáš Záborský.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
15 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.