Watberg Senec neohrozene vládne regionálnej lige už štvrtý rok v rade


By Michal Runák - Posted on 03 júl 2013

Klub zo Senca sa štvrtým víťazstvom v rade zaradil medzi hokejbalovú smotánku.

Získať ligový titul je vždy ťažké. Obhájiť ho ešte ťažšie. Získať zlatý hetrik je už niečím navyše a dokážu to iba veľké mužstvá. Vyhrať ligu štyrikrát po sebe, to už je úspech z kategórie najvyššieho rangu. A práve toto dokázali hráči Watbergu v Seneckej hokejbalovej lige.

"Po získaní troch titulov v rade sme sa trochu upokojili a ani sme veľmi nerozmýšlali nad tým, že sa nám to môže podariť aj po štvrtýkrát za sebou. Ako sa však blížilo playoff, tým viac sa spomínalo, že by sme to mohli zvládnuť aj tento rok . To sa nám aj podarilo a sme všetci šťastní," povedal pre náš web kapitán tímu Marek Miko.

Znie to naozaj neuveriteľne, no už štvrtý krát nenašli hráči Watbergu premožiteľa, pritom v Senci je miestna liga veľmi kvalitná a pôsobia v nej i niekoľkí extraligisti.

"V mužstve funguje veľmi dobrá chémia, takmer každý hráč vie dať gól. Nemôžem samozrejme nespomenú individuality ako sú Rado a Robo Kováčovci, Ondrej Hraško, Jožko Zemeš. Ale je to hlavne o partii, prístupu k tréningom, zápasom, individualizmus u nás nefunguje, všetci ťaháme za jeden povraz a to je to, v čom sme možno lepší, ako ostatní," myslí si opora Watbergu.

Zdvihnúť pohár nad hlavu štvrtýkrát po sebe je už rutinou, no samozrejme, že klub teší každý jeden získaný triumf.

"Z môjho pohľadu bol najemotívnejší a najkrajší prvý titul. Novozložené mužstvo, prvá sezóna zakončená prvým titulom, čo viac si treba priať. K tomu prvému sa dá prirovnať aj ten tretí, ktorý bol aj najťažšie získaný, keďže sme otáčali finálovú sériu z 0:1 na 2:1. Každý bol však niečim špecifický," obzrel sa do minulosti kapitán Watbergu.

Ďalším dôkazom dominancie klubu zo Senca je aj to, že okrem vyraďovacej časti dominoval aj v základnej časti.

"Samozrejme je to zrkadlom fungovania celého tímu a samotných tréningov. Aj keď je to amatérsky šport, všetci do jedného berieme tréningy vážne. Dodržiavame to, na čom sa dohodneme a to sa potom musí odzrkadliť na zápasoch. To je ale znakom toho, že sa vo Watbergu stretla skupina ľudí, ktorá si rozumie na ihrisku, ale aj mimo neho," prezradil Miko recept na úspech.

Watberg sa štvrtým titulom zaradil medzi našu hokejbalovú smotánku a naša redakcia verí, že mužstvo zo Senca sa zúčastní turnaja "Víkend Šampiónov", ktorý sme úspešne rozbehli minulý rok.

"Ak mám pravdu povedať, už sme jednu - dve vety o tejto možnosti prehovorili a samozrejme by sme sa veľmi radi na tejto udalosti zúčastnili," potešil nás na záver kapitán štvornásobného šampióna. 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.4 (10 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.