Vyrovnanosť ligy prospieva celej FHBL


By Ján Ivančík - Posted on 21 september 2009

"Opäť sa raz potvrdilo nebeháš - nedáš gól a nedáš gól - dostaneš," povedal na margo prehry P.N.CH Nitra vedúci klubu Jozef Cigáň.

 

 

Deviate miesto je pre P.N.CH. Nitra celkom slušná prezentácia prebiehajúcej sezóny. Zvlášť, keď mnohí hovoria o najvyrovnanejšej sezóne vo všetkých FHBL. Na otázky pre FHbL.sk odpovedal nehrajúci vedúci mužstva Jozef Cigáň.

Proti Vydrám miestami naozaj kvalitný výkon, no na body to aj tak nestačilo. V čom spočíval problém?

"Opäť sa raz potvrdilo nebeháš - nedáš gól a nedáš gól - dostaneš. Už v prvej tretine bolo vidieť, že naše mužstvo sa len tak nevzdá a začalo produkovať hru, ktorá sa dá povedať, že patrí medzi tie lepšie. No ale behať so súperom, ktorého káder ja o tretinu mladší, sa stále nedá. Prejavila sa lepšie fyzička súpera, ktorá duel aj rozhodla. Možno keby sme sa vyvarovali chýb a premieňali šance tak duel by skončil v náš prospech (zápas sa skončil 3:6 pre Vydry, pozn. autora)."

Čo treba najurgentnejšie posilniť pred budúcim duelom?

"Treba zabrať, začať zvyšovať kondičku, premieňať šance a nerobiť chyby. Potom mužstvo P.N.CH. Nitra môže kľudne pomýšľať na umiestnenie medzi prvou trojkou. Ale to je už príbeh o inom."

Vládne v mužstve spokojnosť s deviatou priečkou, alebo ste, naopak, mierili vyššie?

"Zatiaľ je spokojnosť, ale cieľ je minimálne 8 miesto. No uvidíme. Máme aj na viac ale treba zabrať."

Dosť sa vraví o vyrovnanosti všetkých troch líg. Je to pravda, že úroveň FHbL sa natoľko zvýšila? Pociťujete to i Vy?

"Neviem či sú to historicky najvyrovnanejšie ligy, ale jednoznačne sa dá povedať, že aspoň tá naša je vyrovnaná. Možno až na pár mužstiev. Mužstvá sa predbiehajú v tabuľkách a tým sa stáva liga vyrovnanejšia. Prišlo veľa mladých hráčov do mužstiev a tým sa zvýšila bojovnosť. Keď to ešte skĺbime so skúsenosťami starších hráčov, dostávame sa do pozície, kedy je už malý krôčik, aby to alebo ono mužstvo skúsilo aj extraligu. Je to len dobre pre celú FHBL."

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
11 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.