Vrakuňa už má svoj vlastný klub, chystá sa aj výstavba ihriska


By Ján Ivančík - Posted on 12 september 2017

Bratislavská mestská časť Vrakuňa má už svoj klub, zanietených hokejbalistov a nechýba ani plán vlastného ihriska.

Toto leto sa dobrá myšlienka sa stala skutočnosťou. Zanietené hlavy Andreja Ravasza a Patrika Cvengoša v spolupráci so starostom mestskej časti Vrakuňa sa dali dokopy a založili nový hokejbalový klub HBK Vrakuňa.

Títo nadšenci hokejbalu ho sami dlhé roky hrajú a ako rodených Vrakúnčanov, no v neposlednom rade i otcov, ich začalo škrieť, že sa deti pomaly začali vytrácať z ihrísk a svoj voľný čas radšej trávia doma sedením pred televízorom. Preto sa rozhodli, že po vyše dvadsiatich odohraných sezónach hokejbal vrátia naspäť do ulíc Vrakune. Súčasťou ich plánu je postaviť hokejbalové ihrisko na Bebravskej ulici, ktoré by sa mohlo začať stavať už budúci rok. S touto požiadavkou bol oslovený starosta MČ Vrakuňa, ktorý bol myšlienke navrátenia športového ducha obyvateľom Vrakune naklonený.

„Následne by sme sa chceli venovať deťom a pod záštitou MČ Vrakuňa podporiť ich prirodzenú súťaživosť a cieľavedomosť. Každoročne by sme chceli usporadúvať „Pohár starostu“ - medziškolské hokejbalové turnaje detí z vrakuňskych základných škôl,“ hovorí pre TOPhbl.sk Andrej Ravasz.

Súčasný tím HBK Vrakuňa je zložený zo skúsených hráčov Tigrov (spoluzakladateľ klubu Cvengoš, Kadlečík, Krajčírovič, Jankovič), hráčov z BHBL (Strnád, Valko), zo seneckej ligy zo Sharks-u Bratislava (spoluzakladateľ A. Ravasz), zo Slávie právnik (Butowsky), z pezinského Carpatiansu (Vitáloš) a nakoniec tri najzaujímavejšie mená – extraligový brankár LG Doprastav Mendl Martin, Nazad Marcel z českej ligy a nechýba ani vrakuňský starosta Martin Kuruc, ktorý po rokoch opráši svoje drevené hokejky a príde podporiť tím Vrakune priamo na ihrisko.

„Liga sa začína hrať na Baltskej ulici, na domácom ihrisku tímu Hancop Dolné Hony. S klubom HBK Vrakuňa však nezaháľame a už teraz sa snažíme nakloniť si sympatie ľudí na svoju stranu prostredníctvom uverejňovania aktuálnych informácii na facebookovej stránke MČ Vrakuňa a webovej stránke hbkvrakuna.estranky.sk,“ dodáva Ravasz.

Za účelom naplnenia svojich plánov založili iniciátori myšlienky aj občianske združenie.

Hráči: Ravasz Andrej, Cvengoš Patrik, Valko Emil, Kadlečík Richard, Melíšek Marko, Vitáloš Jaroslav, Butowsky Marián, Mendl Martin, Jelínek Petr, Krajčírovič Peter, Jančovič Martin, Strnád Róbert, Nazad Marcel, Kuruc Martin

Zápasy v septembri:

1. kolo - 16.9.2017 o 11:00 ihrisko Baltská
HBK Vrakuňa - AHK Pekníkova
2. kolo - 23.9.2017 o 9:00 ihrisko Lamač
SAV Lamač - HBK Vrakuňa
3. kolo - 30.9.2017 o 11:00 ihrisko Baltská
HBK Vrakuňa - HBK Profis

Zápasy v októbri:

4. kolo - 7.10.2017 o 11:00 ihrisko Engerau aréna
Greenhorns Bratislava - HBK Vrakuňa
5. kolo - 14.10.2017 o 9:00 ihrisko Baltská
HBK Vrakuňa - Hancop Dolné Hony
6. kolo - 21.10.2017 o 13:00 ihrisko Engerau aréna
Karlova Ves Knights - HBK Vrakuňa
7. kolo - 28.10.2017 o 9:00 ihrisko Baltská
HBK Vrakuňa - LG Barbari Bratislava

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 12 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.