Vizitky účastníkov Országh Cupu, kto je favorit?


By joziva - Posted on 01 apríl 2010

Cez víkend 3. a 4. apríla sa v Banskej Bystrici uskutoční Országh Cup 2010. Turnaja sa zúčastní 20 mužstiev z celého Slovenska. Organizátori zverejnili vizitky jednotlivých účastníkov.

Vizitky účastníkov Országh Cupu 2010. Autor bbhbu.sk:

A skupina

HbT Lions Banská Bystrica
Prekvapujúci líder 1. Banskobystrickej hokejbalovej ligy po jesennej časti, kde podával vynikajúce výkony. Pred sezónou sa káder tímu značne obmenil. Na brankárskom poste dlhoročnú oporu Dutku, ktorý skončil s hokejbalom, vystriedal Molnár – a tomu jesenná časť vyšla vynikajúco. V útoku sa pravidelne do streleckých listín zapisujuú hokejbaloví extraligisti Lunter a Guttmann, výborne im sekunduje ešte len 15 ročný Rasťo Gašpar ml., snáď najlepší mladý hráč v Banskej Bystrici. Napriek starším hráčom v obrane dostával tento tím minimum gólov.

Viking Warriors

Tím pôsobiaci v 2. Banskobystrickej hokejbalovej lige, po jesennej časti mu patrí 9. miesto spomedzi 18 tímov. Najväčšou oporou tímu by mal byť brankár Lacko, ktorý v tejto sezóne chytil výbornú formu. V útoku sa tento tím bude spoliehať najmä na Buranovského, ktorý v tejto sezóne strelil už niekoľko dôležitých gólov, ktorý tomuto tímu priniesli body

Eagles Slovenská Ľupča
Tradičný účastník finále 1. BB hokejbalovej ligy v posledných sezónach s pravidelne najlepším útokom v lige, po jesennej časti však až na 4. Mieste. Základ tímu tvoria bývalí hokejisti, ktorým to však vynikajúco ide aj na hokejbale. Spoliehať sa budú najmä na úderný útok. Každý hráč tímu je schopný streliť v zápase aj viac než jeden gól.

Routiners Zlaté Moravce
Mužstvo, ktoré sa čoskoro zapojí do premiérového ročníka Nitrianskej hokejbalovej ligy, v minulom ročníku vyhral ligu vo Vrábľoch, rok predtým obsadil v lige v Zlatých Moravciach 3. miesto.

B skupina

HbK Cocra Radvaň
Historicky najúspešnejší tím Banskej Bystrice, počas 13 sezón organizovaného hokejbalu v Banskej Bystrici ani raz nechýbal vo finále, len tri krát skončil ako porazený finalista, 10-násobný majster BB vrátane minulej sezóny, po jesennej časti 1. BB ligy na 2. mieste. Medzi opory určite bude patriť brankár Snitka, ako aj dvojica hokejistov Andrej Mrena, Filip Macejka, ktorí by mali v ich drese nastúpiť.

Banská Bystrica výber U20

Káder bude zložený z mladých reprezentantov B. Bystrice pripravujúcich sa na májové Majstrovstvá Slovenska, základ tímu tvoria hráči, ktorí vybojovali vlani 4. miesto na M-SR a niektorí z nich v tejto sezóne hrávali Slovenskú hokejbalovú extraligu juniorov za Zvolen

ŠK Harvard Šípok Partizánske

Klub pôsobí v 2. Trenčianskej hokejbalovej lige, kde mu priebežne patrí 1. priečka. V Banskej Bystrici to nebude prvá turnajová účasť hokejbalistov z Partizánskeho. Na veľkom letnom turnaji Summer Cup 2009 vybojovali pod názvom Únikový Východ druhé miesto.

STEZ Spišská Nová Ves
Pravidelný účastník rôznych turnajov po Slovensku a Česku, ktorý tvorí vynikajúca partia, tiež nie je pre Banskobystričanov neznámy. Na turnaji Summer Cupe 2009 patrili k najpríjemnejším prekvapeniam. Vďaka kolektívnemu výkonu si získali priazeň publika a vybojovali 3. miesto.

C skupina

HbK Cult Club Canadiens B. Bystrica
Domáci organizátorský tím sa bude snažiť nadviazať na výkony z jesennej časti 2. Banskobystrickej ligy, kde im priebežne patrí líderská pozícia. V bráne sa budú spoliehať na reprezentanta B. Bystrice do 18 rokov Gondu, v útoku najmä na Jána Cabana, ktorýuž má z minulosti na konte v 1. BB lige titul Najlepší strelec.

Turisti Zvolen

O tomto tíme je síce ťažko povedať nejaké prognózy, lebo je to tím zložený výlučne na túto akciu a mali by v ňom na súpiske figurovať najmä mladí extraligisti z juniorky N-Sport Zvolen, ktorí v aktuálnej sezóne Slovenskej hokejbalovej extraligy do 19 rokov obsadia s najväčšou pravdepodobnosťou 5. miesto. Lídrom tímu by mal byť Marek Gáborík, reprezentant Slovenska v mládežníckych kategóriách hokejbalu a hráč seniorského extraligového tímu N-Sport Zvolen.

Raptors Bratislava
Tím pôsobiaci v bratislavskej Superlige, ktorá je jednou z najlepších mestských líg na Slovensku. Momentálne tomuto tímu patrí 4. miesto

Skeletons Senec

Mužstvo pôsobiace v Seneckej hokejbalovej lige, patrí mu momentálne 12. priečka zo 14 tímov.

D skupina

HbK Monkeys Banská Bystrica
Káder je zložený z dlhoročnej skvelej partie okolo kapitána Šuleka a brankára Gálika. V Banskobystrickej prvej lige pôsobí od jej vzniku, doteraz maximom tímu je 3. miesto. Tím je zložený z hráčov z Banskej Bystrice a Zvolena. Na turnaji sa budú spoliehať najmä na tradičný kolektívny výkon, spoľahlivého brankára a strelca Turana, hráča extraligového N-Sportu Zvolen.

Berserker Banská Bystrica
Nováčik 2. Banskobystrickej ligy s vyhliadkami na postup je bezkonkurenčne najlepším tímo v súťaži. Na druhom mieste za ulut Club Canadiens figuruje len z dôvodu menšieho počtu odohratých zápasov. Káder tímu tvoria hráči s niekoľkoročnými skúsenosťami z prvej ligy. V bránke sa výborne darí mladému reprezentantovi Banskej Bystrice do 20 rokov Katreniakovi, po jeseni najlepšiemu brankárovi súťaže. Tím sa môže taktiež pochváliť najlepším útokom. O góly tímu sa starajú takmer všetci hráči tímu.

HbT Slovan Fans

Aktuálne 2. tím jednej z najlepších mestkých súťaží – bratislavskej Superligy. To samé za seba hovorí o kvalite tohto tímu. Za jeho farby možno nastúpia aj zvučné mená slovenského hokeja Róbert Pukalovič ml. a Dušan Pašek, nedávna posila tímu. Uvidíme, či ich budeme môcť v Banskej Bystrici privítať.

HbK Fire Faces Banská Bystrica

Celok mladých hráčov, ktorí bol pravidelným účastníkom 2. BB ligy sa pred aktuálnou sezónou rozpadol a hráči hrávajú v rôznych tímoch. Pred turnajom sa však znova dali dokopy, aby zaspomínali na staré dobré časy. Oporou by mal byť brankár Krištof. Tento tím môže prekvapiť, aj keď žreb k nemu nebol príliš milosrdný

E skupina

HbK KG-System Knights Banská Bystrica
Družstvo okolo kapitána Nemčeka, a obrancu Mateja Kršjaka, extraligistov z N-Sport Zvolen, je postavený z mladých hráčov, ktorí vedia potrápiť ktorýkoľvek tím z 1. ligy. V minulej sezóne nevyšla tímu jarná časť a tak skončili na 9. mieste za bránami play-off. V tejto sezóne sa tam chcú prebojovať. Tím má mnoho úspechov práve z turnajov. Pred dvomi rokmi vyhrali kvalitne obsadení Summer Cup 2008, cez leto turnaj O pohár primátora mesta Krupina, a na konte má tento tím aj niekoľko ďalších turnajových víťazstiev.

Extrem Sásová
Druholigový účastník z B. Bystrice možno označiť za turnajový tím. Napriek ambíciám postúpiť do prvej ligy sa im jesenná časť nevydarila podľa predstáv. Na turnajoch však už neraz vyradili tímy z prvej ligy a tak aj teraz sa očakáva, že v skupine E nebudú len do počtu

Bukovinka Zvolen
Toto družstvo pozná snáď každý hokejbalista v Banskobystrickom kraji a možno ho označiť za jeden z najlepších a najúspešnejších hokejbalových tímov, ktoré nepôsobia v extralige. Dlhoročná partia hráčov ako Blazsek, či Albrecht vyhrala zvolenskú ligu viac než 10-krát. Na ich hokejbalové kúsky sa na každom zápase chodí pozerať početné množstvo divákov, či už pri súťaži OHL Zvolen, alebo na turnajoch v celom regióne. Jednoznačný favorit nielen skupiny, ale i turnaja

HbC 69 Vrbovské Lavíny
Tím z Vrbového je pre nás veľkou neznámou, môžeme však čakať možno prekvapenie turnaja. Uvidíme...

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.