Viecemajster Víkendu šampiónov sa postaví proti žilinskému kráľovi a vicemajstrovi ZHbL


By joziva - Posted on 28 január 2016

Predstavovanie tímov, ktoré sa zúčastnia tohtoročného Víkendu hokejbalových šampiónov zakončíme v D-skupine. V nej sa proti sebe postavia Indiáni Skalica, Iepurii DNV a Dandy Group.

Na záver predstavovania tímov Víkendu hokejbalových šampiónov nás čaká D-skupina, ktorá sľubuje azda najväčšiu bitku spomedzi všetkých. Indiáni Skalica sú úradujúcim vicemajstrom mestskej ligy v Skalici a o kvalitách mančaftu vedeného Richardom Válekom by pochyboval azda iba hokejbalový analfabet. Vicemajster bratislavsko-zohorskej ZHbL  HBC Iepurii DNV si už teraz brúsi zuby na odplatu ligovému rivalovi Farma Petržalka, s ktorou by sa „zajace“ najradšej stretli priamo vo finále a bojovné trio uzatvára majster zo Žiliny Dandy Group, ktorý bude pre väčšinu zúčastnených azda najväčšou neznámou.

Indiáni Skalica – vicemajster Skalickej mestskej hokejbalovej ligy

Vlaňajší vicemajster Víkendu hokejbalových šampiónov by rád prelomil svoj strieborný lesk, ktorý mu za posledné roky akosi prischol. Indiáni Skalica na scéne síce nie sú veľmi dlho, ale cestu si razia ako demolačná guľa. Strieborných miest už majú viacero a na tomto ročníku turnaja majstrov by preto chceli zamieriť na najvyššiu priečku.„Náš klub sme založili v roku 2011. Keďže máme krátku históriu, medzi naše najväčšie úspechy patrí práve druhé miesto z vlaňajšieho Víkendu šampiónov a dve druhé miesta zo Skalickej mestskej hokejbalovej ligy v rokoch 2014 a 2015. V sezónach 2011/2012 a 2012/2013 sme skončili na piatom mieste. V lete minulého roku sa nám však podarilo vyhrať ôsmy ročník turnaja Michala Nemšovského v Skalici a v roku 2011 sme triumfovali na turnaji v Gbeloch, ktorý bol našim vôbec prvým turnajom v histórii. Radi by sme do vitríny pridali ďalší cenný kov a s týmto odhodlaním cestujeme na Víkend hokejbalových šampiónov,“ znejú odhodlané slová Richarda Váleka.Indiáni už vlani potvrdili, že strachovať by sa ich mal každý, kto sa im postaví do cesty. Už ich ligová zostava, s ktorou vytiahnu do boja aj tento rok budí rešpekt. Rovnako, ako takmer všetci, aj Indiáni siahli po niekoľkých možnostiach dopísať na súpisku hráčov s výnimkou a spolu s nimi budú dozaista ešte silnejší.

HBC Iepurii DNV – vicemajster ZHbL

Klub HBC Iepurii Devínska Nová Ves figuruje na hokejbalovej mape od roku 2006. Od jeho vzniku až po súčasnosť je klub spájaný s účinkovaním v lige 1.SHbL Bratislava- Záhorie (terajšia Západoslovenská hokejbalová liga).

Začiatky klubu boli náročné. Mužstvo v prvých rokoch svojho účinkovania predstavovalo skôr "fackovacieho panáka", ako zoskupenie ašpirujúce na popredné priečky. Postupné budovanie kádra prinieslo svoje prvé ovocie v sezóne 2011/12, kedy sa klub po prvý raz prebojoval do play-off. Od tohto momentu Iepurii svoje umiestnenia postupne vylepšoval.„Našim doterajším vrcholom je strieborná priečka, ktorú klub obsadil po prehre v dramatickej finálovej sériu s Farmou Petržalka v ročníku 2014/15. V drese HBC Iepurii pôsobilo a aj v aktuálnej sezóny pôsobí viacero extraligových hráčoch, ako napr. Cvik, Bobek, Petrovič, Andris, Pardel, Križan či dvojnásobný majster sveta Dušan Danko. V bráne sa spoliehame na skúsené duo Butowski - Letko. Účasť na tak kvalitnom turnaji, akým Víkend hokejbalových šampiónov rozhodne bude, berieme ako ďalší vrchol vo svojej desaťročnej histórií,“ vraví o ambíciách Iepurii DNV líder tímu Marek Jašo.

Dandy Group – majster I. FHŽL (Žilina)

Mužstvo Dandy Group pôsobí v mestskej lige Žiline od roku 2009, keď tím založili hokejbaloví nadšenci okolo majiteľov klubu Martina a Mária Ryšavých. Momentálne je mužstvo zložené prevažne z bývalých extraligových hráčov HBC Žirafa Žilina ,taktiež z bývalých a aj stále aktívnych hokejistov, ale aj hokejbalových amatérov.Hráči Dandy Group sa každoročne predstavujú aj na Országh Cupe, kde obliekajú dres Žiliny. Dandy sa postupne vyprofilovalo do jedného z najlepších mužstiev v Žiline, o čom svedčí aj fakt, že od začiatku tejto sezóny nenašlo v Žiline premožiteľa a z desiatich zápasov má na konte plných tridsať bodov, pri skvelom skóre 61:10.

Partia okolo kapitána Martina Hulína radí medzi najväčšie úspechy zisk majstrovskej trofeje v Žiline, ktorú tento rok dokázali pre seba "urvať" v dramatickej päťzápasovej finálovej sérií už po druhýkrát v krátkej histórii klubu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
17 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.