Najlepšia regionálna súťaž na Slovensku má na pláne ďalší netradičný program.

V Banskej Bystrici pripravili pre hokejbalistov zimnú ligu. Tej sa zúčastní sedem mužstiev a jej začiatok je naplánovaný na 15.januára 2011.

Informácie o lige:

• počet zúčastnených tímov 7
  • hrá sa systémom každý s každým jeden krát, 2x15 min. (stopuje sa posl. 5 minút v každej polke, tresty klasické - stopujú sa)
  • hracie dni sú nedele (v prípade námrazy na ihrisku alebo hustého sneženia sa celý rozpis posúva o jednu nedeľu, okrem 26.12. a 2.1. - vtedy sa určite nebude hrať)
  •  preložiť zápas je možné po vzájomnej dohode, ale treba ho odohrať čím skôr (termín akýkoľvek po dohode tímov)

14:00 Men At Work - Monkeys
3. kolo 22.01.2011 - predpokladaný dátum!
14:00 Radvaň Stars - Rangers

PLAY OFF 23.01.2011 - predpokladaný dátum!

14:00 víťaz 11:30 - víťaz 12:15

• Liga sa bude hrávať na ihrisku v Sásovej systémom 4+1, hrací čas bude 2x15 min. (stopuje sa len posledná minúta v oboch polčasoch).
  • Do ligy sa môže prihlásiť tím pod akýmkoľvek názvom, môže dôjsť k zmiešaniu hráčov, nie sú potrebné registračky, minimálny počet na súpiske je 7+1, štartovné 5,- EURO na hráča.
  • Potrebné sú dresy alebo tričká aspoň približne rovnakej farby označené poľa možnosti aj číslami.

UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK:

Je 26.11. (v piatok) - predbežný záujem bol celkom veľký, preto počet tímov bude obmedzený na max. 12 (samozrejme kto sa prihlási skôr má miesto isté) - AKCEPTOVANÉ prihlášky budú len vtedy, keď spolu s prihláškou bude zaplatené štartovné za všetkých hráčov na súpiske (súpisku mi treba poslať na mail andy.nemcek@gmail.com a uviesť názov tímu, vedúceho, kontakt na vedúceho, menoslov hráčov - dátum narodenia ani nič iné netreba, farbu dresov / tričiek); štartovné mi môžte odovzdať buď osobne, alebo poslať na účet (číslo Vám dám na vyžiadanie).

• Hrací systém bude presne podľa pravidiel druhej ligy, t.j. každý zápas musí mať víťaza (3 b. výhra, 2 b. výhra po nájazdoch atď.).
  • Hrať sa bude každý s každým, ale s veľkou pravdepodobnosťou takým systémom, že v jeden deň každý tím odohrá aspoň dva zápasy, prípadne viac, podľa záujmu; po konci zákl. časti bude play-off – presnejší hrací systém po skompletizovaní prihlášok.
  • Hracími dňami budú sobota a nedeľa, začiatok ligy 15.01.2011 (nedeľa).
  • V prípade veľmi nepriaznivého počasia sa liga odohrá v tie víkendy, kedy bude ihrisko spôsobilé. V zimných mesiacoch bude ihrisko pravidelne udržiavané, ale v prípade silných mrazov a ľadu sa hrať
  • nebude a príslušné kolo sa odohrá vždy v najbližší víkend, kedy bude ihrisko spôsobilé.

Upozorňujem tímy, že počas zimných mesiacov, keď teplota bude dlhodobo pod nulou, bude na ihrisku odstavená voda a záchody, preto si treba vziať niečo na pitie so sebou

Po skončení zimnej ligy budú vyhodnotené cenami:

• Prvé tri tímy.
  • Individuálne ceny v kategóriách: najlepší brankár, najlepší obranca, najlepší útočník, najlepší strelec, najužitočnejší hráč (okrem najlepšieho strelca o všetkých ostatných kategóriách budú hlasovať jednotlivé tímy, v prípade zhodnosti hlasov má právo rozhodnúť organizátor).