V Banskej Bystrici prvý ročník nezabudnuteľného Országh Cupu


By Adriana Migrová - Posted on 19 február 2010

Banskobystrická hokejbalová únia plánuje spolu s tímom HbK Cult Club Canadiens pripraviť jedinečný turnaj pod záštitou bývalého reprezentanta v hokeji a víťaza zlata z Göteborgu 2002 Vladimíra Országha.

V dňoch 3 a 4 apríla by sa na ihrisku Barani Aréna mal konať prvý ročník hokejbalového turnaja s názvom Országh Cup 2010. Garantom podujatia by mal byť Vladimír Országh, úspešný slovenský reprezentant v ľadovom hokeji. Organizátori očakávajú mimoriadne kvalitný hokejbalový zážitok. Predstaviť by sa malo až dvadsať mužstiev z celej Slovenskej republiky.

"Pod garanciu kvality sa podpísala Banskobystrická hokejbalová únia, Vladimír Országh a hokejbalový klub Cult Club Canadiens," povedal pre fhbl.sk zástupca Canadiens Martin Caban a dodal: "Podujatie usporadúvame na počesť banskobystrického rodáka Vladimíra Országha. Zatiaľ je prihlásených šestnásť klubov. Osem z nich je mimo Banskej Bystrice. Nakoľko ide o premiérový ročník celoslovenského podujatia, očakávame mimoriadne kvalitné stretnutia."

Podľa našich informácií by mala byť cena na prihlasovaného hráča 5 eur. Organizátori majú riešené aj prípadné ubytovanie. Či ešte je možné prihlásiť sa do turnaja je možné na e-mailovej adrese caban.martin@zoznam.sk.

 

Kto je Vladimír Országh?

V roku 1995 bol draftovaný vo vstupnom drafte NHL tímom New York Islanders v 5. kole ako 106. v poradí. Na ľad NHL sa dostal prvýkrát v sezóne 1997/98 v drese New York Islanders.

Za tento klub odohral aj ďalšie dve sezóny, ale na ľad sa dostával iba sporadicky. Za tri sezóny odohral iba 34 zápasov v NHL. V sezóne 2001/02 prestúpil do klubu Nashville Predators, kde sa stal stabilným hráčom a jednou z opôr klubu. V sezóne 2004/05 (počas lockoutu v NHL) hral za HKm Zvolen v slovenskej hokejovej extralige. Sezónu 2005/06 začal neskôr kvôli doliečovaniu zranenia kolena z majstrovstiev sveta.

V októbri podpísal zmluvu na 6 mesiacov s klubom švédskej Elitserien Lulea HF v ktorej si však vyhradil právo odísť do NHL. Ponuka prišla v decembri od St. Louis Blues a Vladimír Országh ju prijal: "Dostal som ponuku, ktorá sa nedá odmietnuť. Podpísal som kontrakt na dva roky. Plánoval som ostať v Lulee celú sezónu, ale NHL je mojim hlavným cieľom," povedal. Jeho štart za St. Louis bol dlho nejasný kvôli protestom IIHF, podľa ktorej je zmluva medzi Országhom a Luleou v rozpore s platnou prestupovou zmluvou IIHF s NHL.

Napriek tomu však Vladimír Országh nastúpil 15. januára 2006 v drese St. Louis Blues na svoj prvý zápas v NHL po takmer dvoch rokoch. Celú nasledujúcu sezónu 2006-07 premárnil so zranením kolena. V sezóne 2007/2008 nastúpil na jeden zápas za materský klub z Banskej Bystrice počas ktorého si opätovne poranil koleno. Pred sezónou 2009/2010 ohlásil opäť návrat no pre pretrvávajúce problémy s kolenom oznámil 30. decembra 2009 definitívne ukončenie kariéry.

 

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.