Víkend hokejbalových šampiónov - sedem majstrov a vicemajstrov proti sebe


By joziva - Posted on 23 august 2013

V Gajaroch sa cez víkend bude bojovať o titul kráľa regionálnych líg.

Druhé pokračovanie Víkendu hokejbalových šampiónov je na ceste. Počas víkendu 24. a 25. augusta sa v Gajaroch opäť uskutoční boj o titul kráľa regionálnych líg. Podaujatie sa uskutoční aj za podpory SHbÚ, ktorá spolu so spoložnosťou AZhokej venovala zaujímavé ceny pre víťazov.

Turnaja sa tento rok zúčastní sedem mužstiev, opäť ide len o majstrov a vicemajstrov regionálnych súťaží na Slovensku. Na koho sa teda môžu diváci tešiť.

Hovoriť o favoritoch na zisk titulu nie je dobrý nápad, nakoľko každé mužstvo disponuje najlepším kádrom vo svojej súťaži. Medzi lákadlá určite patrí HBT Slovan Bratislava, ktorý zbiera tituly a trofeje ako huby po daždi. Jediné, čo mu stále uniká je postup do extraligy, o ktorý sa pokúšal aj v tohtoročnej baráži. Víťaz I.SHbL Bratislava-Záhorie sa na turnaji určite nestratí.

Rovnako by sa nemala stratiť ani petržalská Farma. Finalista ligy na Záhorí nespoznal premožiteľa počas celej základnej časti, no vo finále podľahol Slovanu. Na turnaji by nemali chýbať ani hviezdy tímu R. Kováč, či M. Kanich.

Dvoch zástupcov vyslali do boja i Skaličania, ktorí budú hájiť vlaňajšie prvenstvo v boji o najlepšiu regionálnu súťaž na Slovensku. Tentoraz zo Skalice vycestujú Vikings a Hurricanes. Ako majster, tak aj vicemajster disponujú viacerými rýchlonohými hokejbalistami a predpokladáme, že na turnaji budú patriť medzi lídrov.

Svoje zastúpenie bude mať aj TOPhbl liga uplynulej sezóny. Trenčania sa hotujú na obhájenie našej trofeje i tento rok a v roku 2013 by sa radi popýšili aj titulom z Víkendu šampiónov. Česť ligy z Považia bude hájiť Nová Dubnica. Hoci KSD postupovala až zo štvrtého miesta, v play-off predviedli jej hráči naozaj ukážkový hokejbal a prepracovali sa až do úspešného finále.

Z východu republiky pricestuje na jej západ mužstvo z Prešova, ktoré prebralo majstrovskú štafetu v Košickej hokejbalovej lige.  Vlani Leopoldov ukázal, že východniari skutočne vedia hrať hokejbal a Prešovčania by to chceli potvrdiť aj ziskom cenného kovu. Mužstvo pod vedením Maroša Hrica na to bez pochýb má.

Zostáva nám už predstaviť iba Bukovinku Zvolen, ktorú však ani predstavovať netreba. Mužstvo z Banskobystrickej hokejbalovej ligy má na konte tiež nejeden úspech a jeho líder J. Blazsek by si domov rád odniesol i titul pre kráľa regionálnych líg. Už len fakt, že Bukovinka triumfovala v I.SHbL Stred - Banská Bystrica znamená veľa. Na strednom Slovensku sa totiž hokejbalom naozaj žije a o kvalitách Zvolenčanov nemožno pochybovať.

Vo fanúšikovskom hlasovaní vedie Farma

Možnosť tipnúť si víťaza druhého ročníka Víkendu šampiónov mali i čitatelia nášho portálu. Zatiaľ je na čele bratislavská Farma, ktorá získala 24 percent hlasov.

Kto sa stane novým víťazom Víkendu hokejbalových šampiónov?

HBT Slovan Bratislava 13%
Vikings Skalica 12%
Farma Petržalka 24%
Hurricanes Skalica 7%
KSD Nová Dubnica 22%
3B Luky Sport Prešov 9%
Bukovinka Zvolen 13%
Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.8 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.