Víkend hokejbalových šampiónov s úpravami oproti minulým ročníkom


By TOPhbl.sk - Posted on 29 január 2016

S prilbami, zakázanými uvoľneniami a skúsenými rozhodcami. Čaká nás Víkend hokejbalových šampiónov 2016.

Víkend hokejbalových šampiónov čaká tento rok model s dvanástimi účastníkmi, čo značí
i zmeny oproti uplynulým ročníkom. Tou najväčšou je herný model, kde do štvrťfinále postupuje priamo víťaz každej zo štyroch trojčlenných základných skupín, zvyšní dvaja účastníci sa pobijú o postup v osemfinále. Za víťazstvo teda mužstvo zinkasuje 3 body, za výhru po samostatných nájazdoch 2 body a za prehru po samostatných nájazdoch 1 bod.

Oproti minulým ročníkom budú pre účastníkov povinné prilby, aby bola zabezpečená vyššia miera bezpečnosti zúčastnených. Tresty zostávajú oproti minulým rokom nezmenené, a teda podľa bežného sadzobníka SHbÚ (2,5,10). Tento rok sa bude hrať i na zakázané uvoľnenia, aby hra nebola zbytočne kúskovaná.

Turnajom budú mužstvá prevádzať štyria skúsení arbitri. Dvaja zo Slovenska a dvaja z Českej republiky. Hlavou rozhodcovského tandemu je Roman Jančík, ktorý svojimi skúsenosťami prispieval organizátorom pri stanovovaní pravidiel. Jeho prax je rokmi overená nie len v extralige, ale aj na podujatiach svetového významu. Pískal napríklad aj posledné majstrovstvá sveta vo švajčiarskom Zuggu. Sekundovať mu bude Radoslav Mixa, ktorý je jeho tradičnou dvojičkou v extralige, ale aj na medzinárodných podujatiach. Diváci ho mohli vidieť naposledy napríklad na Svetovom pohári v Nitre. Českých rozhodcov bude zastupovať Tomáš Boháček, ktorý okrem extraligových skúseností taktiež nechýba ani v podujatiach svetovej úrovne. Nechýbal ani na šampionáte v Zuggu. Nuž a štvrtým arbitrom bude Michal Prudík, ktorý okrem extraligy pískal napríklad aj na nedávnom svetovom šampionáte juniorov v Bratislave.
Organizátor: TOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra, v spolupráci so SHBÚ

Dátum: 30. a 31. január 2016

Dejisko: Arena 71, Gajary

Hrací čas: 2x12 min (čistý čas)

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ so zakázaným uvoľnením, herný systém 5+1. Prilby sú povinné. Všetci hráči jedného družstva musia mať jednotné dresy, tepláky resp. štulpne u brankárov nemusí byť zachovaná farba dresov. Čakacia doba nie je. Tresty podľa sadzobníka SHbÚ (2, 5, 10, OT ).

Pre určenie poradia v skupinách sa postupuje v zmysle nasledovného kľúča: 1. body, 2. lepší vzájomný zápas, 3. rozdiel skóre, 4. vyšší počet strelených gólov, 5. žreb.

Bodovanie v skupinách: 3 body výhra, 2 body výhra po sn, 1 bod prehra po sn. V prípade remízy nastupujú automaticky samostatné nájazdy

Každý hráč nastupuje do hry na vlastnú zodpovednosť, v areáli ihriska bude zabezpečená len základná zdravotná pomoc.

Pitný režim: zabezpečuje organizátor prostredníctvom partnera Kangen Voda

Rozhodcovia: skúsení arbitri spĺňajúci kritériá SHbÚ (z Česka a Slovenska)

Herný model (základná skupina a play-off)

Zatiaľ nikto nehlasoval

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.