Víkend hokejbalových šampiónov - na záver augusta prichádza tretie zápolenie o titul kráľa regionálnych líg!


By TOPhbl.sk - Posted on 11 júl 2014

Počas víkendu 23. a 24. augusta privíta gajarská Arena 71 už tretí ročník Víkendu hokejbalových šampiónov!

Víkend hokejbalových šampiónov má za sebou dva úspešné ročníky a ani v roku 2014 nebude chýbať zápolenie o kráľa slovenských regionálnych súťaží. Počas víkendu 23. a 24. augusta sa v gajarskej Arena 71 opäť stretne elita slovenských regionálnych líg, aby sme sa po tretí raz presvedčili o tom, ktorý majster regiónu urobí svojej súťaži najlepšie meno.

Prvé dva ročníky patrili Skaličanom, posledným víťazom je tím Vikings Skalica, ktorá vo finále zdolala bratislavský Slovan. Na tretej priečke naposledy skončili hráči 3b Prešov.  Organizátorom podujatia je občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra v spolupráci s TOPhbl.sk. Rovnako ako vlani, ani tentoraz nebude chýbať patronát Slovenskej hokejbalovej únie.

„Úspešne máme za sebou dva ročníky Víkendu hokejbalových šampiónov a som veľmi rád, že aj tento rok budeme môcť nadviazať na túto milú tradíciu, v ktorej proti sebe skrížia hokejky hráči najlepších tímov z jednotlivých regiónov Slovenska. Hneď po skončení niektorých súťaží sa nám ozvali tímy so záujmom o reprezentáciu svojej ligy. Turnaj by nebolo možné zorganizovať bez pomoci SHbÚ, ktorá nám aj tento rok podala pomocnú ruku. Dúfam, že sa v Gajaroch opäť zídu kvalitné mužstvá a spoločne divákom pripravia ďalší hokejbalový sviatok,“ vraví spoluorganizátor podujatia Ján Ivančík.

Do Víkendu hokejbalových šampiónov 2014 sa môžu prihlásiť prednostne 2 najlepšie umiestnené tímy z každej regionálnej súťaže na Slovensku. V prípade neúčasti ligového šampióna, resp. porazeného finalistu prechádza pozvánka na zvyšné kluby v lige.

Cieľ turnaja je teda jasný. Dať všetkým regionálnym šampiónom na Slovensku možnosť zmerať si sily s celoštátnou konkurenciou. Regionálne tituly tak zrazu môžu nabrať výrazne ligotavejší lesk a celé Slovensko bude môcť pozorovať, ktorá regionálna súťaž má skutočne hokejbalové zázemie.

Súčasťou turnaja bude aj tento rok boj o Kráľa strelcov. Každý tím bude môcť nominovať jedného hráča, ktorý v priebehu nedele nastúpi do súťaže o zaujímavé ceny.

Počas turnaja bude, samozrejme, možné využívať plný komfort Areny 71 v Gajaroch. Pre mužstvá budú pripravené tri šatne so sociálnymi zariadeniami, luxusná reštaurácia, bufet i hokejbalový obchod. Na spestrenie programu  je k dispozícii možnosť hrania stolného tenisu, streľby na bránku, posilňovne, či paintbalu. Organizátor ale pripravuje aj ďalšie zaujímavosti, ktoré budú počas leta prezentované na TOPhbl.sk.
Organizátor: TOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra, v spolupráci so SHBÚ

Dátum: 23. a 24. august 2014

Dejisko: Arena 71, Gajary

Predpokladaný hrací čas: 2x12 min (so zastavovaním), môže byť upravený s ohľadom na počet prihlásených tímov

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ bez zakázaného uvoľnenia, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie výslovne odporúča. Všetci hráči jedného družstva musia mať jednotné dresy, tepláky resp. štulpne u brankárov nemusí byť zachovaná farba dresov. Čakacia doba nie je. Tresty podľa sadzobníka SHbÚ (2, 5, 10, OT ).

Pre určenie poradia v skupinách sa postupuje v zmysle nasledovného kľúča: 1. body, 2. rozdiel skóre, 3. lepší vzájomný zápas, 4. vyšší počet strelených gólov, 5. žreb.

Bodovanie v skupinách: 2 body výhra, 1 bod remíza, v základných skupinách ostáva remíza po riadnom hracom čase v platnosti, nepredlžuje sa, ani sa nerozhoduje v nájazdoch.

Každý hráč hrá na vlastnú zodpovednosť, v areáli ihriska bude len základná zdravotná pomoc.

Ubytovanie:  počas turnaja bude k dispozícii priestor na vybudovanie stanového tábora, vlastné ubytovacie kapacity má i Arena 71. Organizátor pri žiadosti o ubytovanie v Arene 71 uprednostní skôr prihlásených záujemcov. V okolí je tiež viacero ubytovní, organizátor vie v prípade záujmu odporučiť vhodné ubytovanie.

Zápisné: 120€/klub (štartovné, resp. po dohode s organizátorom jeho časť, je potrebné uhradiť do 15. augusta 2014)

Pitný režim: zabezpečuje organizátor

Rozhodcovia: skúsení arbitri spĺňajúci kritériá SHbÚ

Pred začiatkom turnaja budú všetky tímy vyzvané na to, aby predložili organizátorovi svoju súpisku, na ktorej budú uvedení všetci hráči, ktorí budú štartovať počas turnaja. Toto opatrenie má zabezpečiť, aby tímy hrali v zložení, v ktorom nastupovali vo svojich regionálnych súťažiach. Keďže tímy môžu mať záujem počas leta aj o nové akvizície, bude stanovený presný počet výnimiek, teda hráčov, ktorí môžu nastúpiť aj za klub, v ktorom počas sezóny nenastupovali. Tento počet bude upresnený počas leta, nemal by ale prekročiť štyroch hokejbalistov. Záväzná bude odovzdaná súpiska. Každý hráč zapísaný na súpiske bude môcť nastúpiť, to aj v prípade, že neabsolvoval stretnutia zo základnej časti.

Herný model (základná skupina a play-off) budú určené na základe finálneho počtu účastníkov. Okrem hokejbalu budú pripravené i ďalšie, sprievodné atrakcie – viac informácii o nich nájdete počas leta na TOPhbl.sk.

Prihlasovanie a podrobné informácie:
info@sokoz.sk, redakcia@tophbl.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.