Víkend šampiónov: Večne druhý majster, nebezpečná Krupina a ambiciózny Modrý Kameň


By TOPhbl.sk - Posted on 27 január 2017

Predstavovanie účastníkov Víkendu hokejbalových šampiónov zakončíme v D-skupine. V nej sa predstaví úradujúci kráľ regionálnych líg, Krupina a Modrý Kameň.

Predstavovanie účastníkov Víkendu hokejbalových šampiónov zakončíme v D-skupine. V nej sa predstaví úradujúci kráľ regionálnych líg, Krupina a Modrý Kameň.

Indiáni Skalica

Večne strieborný úradujúci šampión. Skalickí "indiáni" sa až do vlaňajšieho zápisu na putovný pohár Víkendu šampiónov nikdy neradovali z prvenstva. V domácej súťaži i na početných turnajoch zbierali strieborné medaily. V pamätnom finále však zdolali vo veľkej dráme Farmu Petržalka a radosť nemala konca kraja.

"Na turnaj majstrov cestujeme aj vďaka Vikingom, ktorí svoju prihlášku stiahli. Umožnili nám tak obhajovať minuloročný úspech," hovorí Richard Válek, ktorý opäť zhromaždil silnú partiu bojovníkov: "Ideme od zápasu k zápasu a krok po kroku. Keď budeme mať šťastíčko, môžeme uspieť ako vlani. Do Gajár vycestujeme s kvalitným kádrom, o tom niet pochýb. Chceme atakovať medailové pozície a určite si trúfame aj na zlato. Ako úradujúci šampión na iné myslieť nemôžeme."

Na koho si Indiáni budú dávať pozor najviac? "Popravde, súperov v skupine vôbec nepoznám. Sú to pre mňa veľké neznáme. Krupina i Modrý Kameň ale určite budú nebezpeční protivníci," pokračuje Válek, ktorý zároveň vymenúva najväčších ašpirantov na titul: "Pre mňa osobne Farma Petržalka, Lizards Stupava, Paluto Prešov, Dandy žilina a Poprad budú najväčší ašpiranti na zlato. Nuž a ako som povedal, samozrejme - my."

 

Indiáni sa pýšia zlatou medailov z Víkendu hokejbalových šampiónov v roku 2016, tiež striebrom z tohto turnaja o rok predtým, keď ich vo finále zdolala Farma Petržalka. Na konte majú i dve striebra z domácej skalickej ligy a zvíťazili na Memoriály Michala Nemšovského. Čo ešte je vo vitríne Indiánov? "Veľa, veľa strieborných miest," usmieva sa Richard Válek.

HBK Krupina

Vicemajster zvolenskej ligy má za sebou jedno účinkovanie na Víkende hokejbalových šampiónov a tento rok by to rád potiahol ešte vyššie. Mužstvo okolo Matúša Kohúta má enormný potenciál, a to najmä po vystužení štyrmi výnimkami z radov LG Bratislava. 

Krupinčania v minulosti podávali výborné výkony i v Banskobystrickej hokejbalovej lige, svoje mesto pravidelne reprezentujú i na turnajoch. Víkend hokejbalových šampiónov bude pre Stredoslovákov odmenou za ich celoročnú drinu, ktorú vo zvolenskej súťaži odviedli.

Rozhodne budú patriť medzi ozdoby turnaja a jedných z najväčších ašpirantov na top štvorku.

ŠK 3M Modrý Kameň

Po Prešovčanoch tím s azda najzložitejším názvom prichádza po roku opäť do Gajár ako triumfátor ligy vo Veľkom Krtíši. Žiaľ, pre zranenie nebude môcť nastúpiť Peter Pastorok, okolo ktorého sa mužstvo spojilo.

Napriek tomu má účastník zvolenskej súťaže veľký potenciál a chce ho využiť. Vlani doplatil najmä na nedeľňajšiu ťažšiu formu, teraz to chce napraviť.

"Klub vznikol v roku 2000 ako občianske združenie spolu s ostatnými športmi (basketbal, stolný tenis, šach). Preto máme v názve "ŠK", nie HBK a pod.," objasňuje Peter Pastorok a pokračuje: "Zostava je poskladaná aj z odchovancov a hráčov, ktorí síce neboli od začiatku súčasťou klubu, no teraz do neho už patria. Tento rok sme tím posilnili o skúsených a ostrieľaných hráčov (Varga, Škvarenina, Ruttkay), v kombinácii s mladíkmi (E.Bariak, P.Bariak. Chceme uhrať lepší výsledok ako minulý rok. Prioritný cieľ je postup zo skupiny, a potom sa môže stať všetko. Nie sme hlavami v oblakoch, ale máme zdravé sebavedomie a skúsenosť. V neposlednom rade chceme "prípadné" nedeľňajšie vyraďovačky uhrať v lepšej "kondícii" ako tomu bolo v roku 2016," dodáva s úsmevom.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.