Víkend šampiónov - k dispozícii posledné miestenky


By TOPhbl.sk - Posted on 02 január 2015

V Gajaroch sa bude tretí raz bojovať o titul kráľa regionálnych líg!

Ako je známe, počas víkendu 24. a 25. januára 2015 sa bude v záhorských Gajaroch po tretí raz bojovať o titul kráľa regionálnych líg. Najlepšie mužstvá z regionálnych súťaží z celého Slovenska sa zídu na jednom mieste a pobijú sa o prestíž svojej materskej ligy.

"Pôvodne bol turnaj naplánovaný na koniec augusta. Keďže sa v danom termíne hralo viacero podujatí a medzi nimi aj Svetový pohár klubov a vrcholila aj dovolenková sezóna, víťazi regionálnych líg nemali možnosť zísť sa v hojnom počte. Prihlásených bolo šesť mužstiev a nechceli sme degradovať kvalitu podujatia. Preto sme sa rozhodli pre zimný termín, v ktorom by sa mal Víkend šampiónov konať aj nabudúce," povedal spoluorganizátor podujatia Ján Ivančík.

Bude teda januárové obsadenie kvalitnejšie a bohatšie? "Bez pochýb áno. Momentálne sú k dispozícii na prihlásenie posledné dve miestenky," vravia organizátori, ktorí prezrádzajú aj to, na koho sa v Gajaroch môžeme tešiť na konci januára: "Už tradične nebudú chýbať najlepšie kluby zo skalickej ligy, ktoré sú zatiaľ, zdá sa, na nezastavenie. Svojich najlepších zástupcov vyšlú aj ligy z Banskej Bystrice, Košíc, Bratislavy - Záhorie i Pezinka. Ďalší účastníci sú v štádiu riešenia. Záujemcov preto prosíme, aby sa prihlásili čo najskôr."

Do Víkendu hokejbalových šampiónov 2014 sa môžu prihlásiť prednostne 2 najlepšie umiestnené tímy z každej regionálnej súťaže. V prípade neúčasti ligového šampióna, resp. porazeného finalistu prechádza pozvánka na zvyšné kluby v lige.

Prvé dva ročníky patrili Skaličanom, posledným víťazom je tím Vikings Skalica, ktorá vo finále zdolala bratislavský Slovan. Na tretej priečke naposledy skončili hráči 3b Prešov.  Organizátorom podujatia je občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra v spolupráci s TOPhbl.sk. Rovnako ako vlani, ani tentoraz nebude chýbať patronát Slovenskej hokejbalovej únie.

Počas turnaja bude, samozrejme, možné využívať plný komfort Areny 71 v Gajaroch. Pre mužstvá budú pripravené tri šatne so sociálnymi zariadeniami, luxusná reštaurácia, bufet i hokejbalový obchod. Na spestrenie programu  je k dispozícii možnosť hrania stolného tenisu, streľby na bránku, posilňovne a podobne. Organizátor ale pripravuje aj ďalšie zaujímavosti, ktoré budú do začiatku turnaja prezentované na TOPhbl.sk.

Súčasťou turnaja bude aj tento rok boj o Kráľa strelcov. Každý tím bude môcť nominovať jedného hráča, ktorý v priebehu nedele nastúpi do súťaže o zaujímavé ceny.
OrganizátorTOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra, v spolupráci soSHBÚ

Dátum: 24. a 25. január 2015

Dejisko: Arena 71, Gajary

Predpokladaný hrací čas: 2x12 min (so zastavovaním), môže byť upravený s ohľadom na počet prihlásených tímov

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ bez zakázaného uvoľnenia, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie výslovne odporúča. Všetci hráči jedného družstva musia mať jednotné dresy, tepláky resp. štulpne u brankárov nemusí byť zachovaná farba dresov. Čakacia doba nie je. Tresty podľa sadzobníka SHbÚ (2, 5, 10, OT ).

Pre určenie poradia v skupinách sa postupuje v zmysle nasledovného kľúča: 1. body, 2. rozdiel skóre, 3. lepší vzájomný zápas, 4. vyšší počet strelených gólov, 5. žreb.

Bodovanie v skupinách: 2 body výhra, 1 bod remíza, v základných skupinách ostáva remíza po riadnom hracom čase v platnosti, nepredlžuje sa, ani sa nerozhoduje v nájazdoch.

Každý hráč hrá na vlastnú zodpovednosť, v areáli ihriska bude len základná zdravotná pomoc.

Ubytovanie: vlastné ubytovacie kapacity má i Arena 71. Organizátor pri žiadosti o ubytovanie v Arene 71 uprednostní skôr prihlásených záujemcov. V okolí je tiež viacero ubytovní, organizátor vie v prípade záujmu odporučiť vhodné ubytovanie. Tímy si ubytovanie zabezpečujú samostatne, organizátor je však aj pri riešení týchto otázok nápomocný.

Zápisné: 120€/klub (štartovné, resp. po dohode s organizátorom jeho časť, je potrebné uhradiť do 10. januára 2015)

Pitný režim: zabezpečuje organizátor

Rozhodcovia: skúsení arbitri spĺňajúci kritériá SHbÚ

Pred začiatkom turnaja budú všetky tímy vyzvané na to, aby predložili organizátorovi svoju súpisku, na ktorej budú uvedení všetci hráči, ktorí budú štartovať počas turnaja. Toto opatrenie má zabezpečiť, aby tímy hrali v zložení, v ktorom nastupovali vo svojich regionálnych súťažiach. Keďže tímy môžu mať záujem počas zimy aj o nové akvizície, bude stanovený presný počet výnimiek, teda hráčov, ktorí môžu nastúpiť aj za klub, v ktorom počas sezóny nenastupovali. Tento počet bude upresnený do začiatku turnaja, nemal by ale prekročiť štyroch hokejbalistov. Záväzná bude odovzdaná súpiska. Každý hráč zapísaný na súpiske bude môcť nastúpiť, to aj v prípade, že neabsolvoval stretnutia zo základnej časti.

Herný model (základná skupina a play-off) budú určené na základe finálneho počtu účastníkov. Okrem hokejbalu budú pripravené i ďalšie, sprievodné atrakcie – viac informácii o nich nájdete do začiatku turnaja na TOPhbl.sk.

Prihlasovanie a podrobné informácie:

info@sokoz.skredakcia@tophbl.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.