Víkend šampiónov: C-skupine nechýba štipľavý nádych. Stupava sa pobije s Dandy Group a HC Chili


By TOPhbl.sk - Posted on 24 január 2017

Aj C-skupina je nabitá potenciálom. Stupava sa pobije s Dandy Group Žilina a pezinským HC Chili.

ŠHBK Lizards Stupava

Nasadeným tímom v skupine číslo tri je Lizards Stupava. Ako vicemajster Západslovenskej ZHbL a zároveň majster Superligy by "jašterice" mali patriť medzi top favoritov turnaja. Už pri zbežnom pohľade na kvalitu účastníkov Víkendu šampiónov je však zrejmé, že nárokovať si prvú štvorku môže prakticky každý.

"Na turnaj sa tešíme a berieme ho ako odmenu za prácu, ktorú sme v minulej a veľmi úspešnej sezóne odviedli," hovorí manažér a kouč tímu Branislav Slezák. "Trošku nás mrzí rozlosovanie turnaja, keď hráme prvý zápas o 8:00 ráno a počkáme si takmer sedem hodín na druhý súboj. S tým ale nič nenarobíme, musíme sa s tým vyrovnať."

"Jašterice" svojim súperom narobili v ZHbL i v Superlige poriadne kruhy pod očami. Aj momentálne sa Lizards nachádzajú na druhej priečke jednej z najkvalitnejších regionálnych súťaží na Slovensku.

"Sme úradujúci majstri Superligy a vicemajstri ZHbL. Našie ciele môžu byť iba tie najvyššie. Pôjdeme postupne a budeme veriť, že chytíme optimálnu formu. Chceme hrať nátlakový a ofenzívny hokejbal  v súperovej tretine. Na to máme postavený káder. Ak budeme hrať svoju hru, žiadny súper to s nami nebude mať jednoduché," vraví kouč Lizards, na slovenských ihriskách známy i ako nekompromisný arbiter.

Stupava vytiahla z rukáva i nejaké to eso, niektoré piliere mužstva však budú chýbať.

"Zaobísť sa musíme bez brankárskej jednotky Vlada Kalisa a veterána Jožka Zemeša. Tí sa rozhodli reprezentovať pezinské Chili. Zranený je Peter Kiska, naša predsezńna posila zo Spišskej Belej a Martin Špoták, ktorý je po operácii ramena. Ich štart je otázny. Na turnaji nám účasť prisľúbili Stano Čapka a Miro Božík, ktorí už za nás tento rok nehrajú," objasňuje manažér Stupavy.

Na výnimku nastúpi Tomáš Dubnický a Jakub Takáč z LG Bratislava, z Ružinova posilní Stupavčanov Dušan Danko.

"Spoliehať sa budeme na nášho momentálneho lídra Maja Mikulčíka. Zvyšok kádra tvoria skúsení hokejbalisti, ktorí už majú niečo odohrané. Či už ide o Štefana, Pankúcha, Sýkoru, Holíka, Velčického, Šveca, Zelenáka a podobne. Hrať budeme na tri päťky, pričom kažý z nich má svoju kvalitu. Verím, že turnaj nás zastihne v hernej pohode a urobíme dobrý výsledok, s ktorým budeme spokojní. Tým bude medailové umiestnenie," dodáva Slezák, ktorý bez trofeje domov ísť nemieni.

DANDY GROUP ŽILINA

Mužstvo Dandy Group pôsobí v mestskej lige Žiline od roku 2009, keď ho založili hokejbaloví nadšenci okolo majiteľov klubu Martina a Mária Ryšavých. Momentálne je káder zložený prevažne z bývalých extraligových hráčov HBC Žirafa Žilina, taktiež z bývalých, ale aj stále aktívnych hokejistov a hokejbalových amatérov.

"Niektorí naši hráči Dandy sa každoročne predstavujú aj na Országh Cupe, kde obliekajú dres Žiliny. Na Víkend šampiónov pricestuje Dandy ako aktuálny vicemajster Farser Hokejbalovej Žirafy ligy v Žiline, nakoľko vo finálovej sérii sme nestačili na HBC Rosina a v oklieštenej zostave sme prehrali na zápasy 0:3. V prebiehajúcej sezóne je Dandy po odohratí nekompletnej jesennej časti na priebežnej prvej priečke, ale treba dodať, že druhý tím v poradí má dva zápasy k dobru," informuje Matej Krško.

Žilinčania necestujú na Víkend šampiónov po prvý raz. Už vlani nechýbali medzi osmičkou najlepších, no od semifinále ich delil iba krôčik.

"Minulý rok sme sa na Víkende šampiónov prebojovali do štvrťfinále turnaja, kde sme však po veľkom boji podľahli neskoršiemu bronzovému medailistovi skalickej Havane. Tento rok by sme sa do tejto fázy turnaja radi opäť prebojovali, ale vieme, že to bude mimoriadne ťažké, nakoľko každý tím tu bude mať kvalitu. Pôjdeme pomaly a od zápasu k zápasu. Na základe momentálnej formy budeme vedieť, aké reálne ciele si môžeme dať do ďalšieho priebehu. Oproti iným tímom máme pomerne veľkú nevýhodu, nakoľko nám počasie u nás nedovoľuje trénovať na ihrisku a krytá hala je u nás taktiež tabu. Niektorí chalani však trénujú individuálne, robia rôzne doplnkové športy a pod. Do akej miery však budeme v nevýhode je teraz otázne. Na turnaj sa však veľmi tešíme a veríme, že budeme konkurencieschopní," dodáva Krško.

HC CHILLI PEZINOK

Vlani suverénny víťaz Malokarpatskej hokejbalovej ligy zamieri na Víkend šampiónov premiérovo. Pezinčania majú svoju kvalitu a sú si jej vedomí. Vystužení o niekoľko kvalitných posíl majú v pláne postúpiť medzi elitnú osmičku a ich záväzok nie je vôbec nereálny.

Chilli sa v Pezinku darí aj tento rok. sú na čele tabuľky a okrem prvenstva z vlaňajška im vo vitríne žiari i niekoľko turnajových prvenstiev. Či sa rozrastú o medailu z Víkendu hokejbalových šampiónov sa ukáže už o niekoľko dní.

"Náš klub bol založený v roku 2012. Ide síce o pezinský tím, ale hrajú v ňom aj hráči z blízkeho okoloa. Naše mužstvo bolo založené okolo hráčov, ktorí mali viacero skúsenosti z extraligy, či iných líg. Cieľom  bolo dať priestor aj mladým chalanom z Pezinka, ktorých sme si chceli vychovať a zapracovať do štruktúry nášho mančaftu. Viacerí z týcht mladých hráčov prešli kategóriami U16 a U19 v slovenskej extralige," objasňuje minulosť pezinského mužstva Peter Vlasák.

Majster Pezinka sa postupne vypracoval. V roku 2012/2013 skončil ešte na šiestom mieste, o rok neskôr už bol strieborný . V Malokarpatskej lige, ako sa pezinská súťaž premenovala, získali následne Chilli bronz a následne vo finálovej dráme vydreli HC titul nad legendárnym Watbergom Senec.

"Preto sme sa ako majster MHL prihlásili na prestížny turnaj šampiónov a veríme, že si nespravíme hanbu. Chceme ukázať, že vieme hrať hokejbal aj pod Malými Karpatmi. U nás sa síce liga hrá systémom 4+1, čo bude inak ako na turnaji, ale to nám problém robiť nebude," nevyhovára sa Vlasák a na margo ťahúňov dodáva: "To uvidíme na ihrisku. Sme jeden tím a jedna rodina. Preto vždy držíme pokope. Chceme prekvapiť a nebyť len do počtu."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.