Válek: Kým som nezbadal pohár vo vitríne, ani som tomu nechcel veriť


By Ján Ivančík - Posted on 04 február 2016

„Chalanom som pred finále hovoril, že trikrát po sebe nás už nemôžu poraziť," hovorí Richard Válek o momentoch pred finále Víkendu hokejbalových šampiónov.

Po rokoch čakania a zbierania druhých miest sa skalickí Indiáni dočkali a zaslúžene sa prebojovali na čelo rebríčka slovenských regionálnych súťaží. Počas uplynulého týždňa si partia okolo Richarda Váleka vydobyla postup do finále, v ktorom oplatila Farme Petržalka vlaňajšiu prehru.

„Konečne to vyšlo a radosť bola obrovská, priam neskutočná. Keď som sa v pondelok zobudil, ani som tomu azda nechcel veriť, ale keď som vo vitrínke zbadal trofej, došlo mi, že sme najlepší na Slovensku spomedzi všetkých regiónov,“ opisuje pofinálové pocity pre TOPhbl.sk Richard Válek.

Ten svojich spolubojovníkov pred finále burcoval k odhodlanému výkonu, čo sa napokon vyplatilo.

„Chalanom som pred finále hovoril, že trikrát po sebe nás už nemôžu poraziť. Išli sme teda do toho s jasným cieľom prelomiť finálové prekliatie vo finálových zápasoch, ktoré nám nešli dva posledné roky. Dúfam, že sme to už nadobro zlomili a budeme na víťaznej vlne pokračovať,“ raduje sa Válek

Podľa neho malo finále grády a radosť z toho, že Farme vrátili vlaňajšiu porážku bola dvojnásobná. „Samozrejme, že radosť bola o to väčšia. Farma má veľmi kvalitné mužstvo, ale finále si prehrali sami. Viac sa venovali rozhodcom, ako hre a podľa mňa práve to rozhodlo. My, Indiáni, sme šli od úvodnej sekundy koncentrovane do každého striedania a náš cieľ bol jasný – vrátiť titul po roku späť do Skalice, kam patrí,“ hodnotí líder najlepšieho regionálneho klubu na Slovensku.

Indiáni určite získali prvenstvo zaslúžene. Zdolali totiž prešovského, bratislavského i skalického majstra. Jediný, kto bol nad ich sily bol žilinský šampión Dandy Group, ktorý dokázal ešte v základnej skupine prikloniť víťazstvo na svoju stranu v nájazdovej dráme. Prekvapením ale bolo hladké vyradenie Prešova (8:1).

„Určite sme nečakali ľahký zápas. V skupine Prešov poriadne potrápil Farmu a rozhodovalo sa až v nájazdoch. V semifinále ich ale nepodržal brankár a to bola voda na náš mlyn. Pohodlne sme tak kráčali do semifinále,“ obzrel sa za štvrťfinálovým duelom Válek.

Celkovo hodnotí Richard Válek uplynulý Víkend hokejbalových šampiónov 2016 iba v superlatívoch. Bodaj by aj nie, veď ten konečne priniesol Indiánom vytúžené zlato.

„Musím vyzdvihnúť organizátorov podujatia. Nič iné ako veľkú pochvalu si nezaslúžia. Turnaj prebehol nad očakávanie a nemôžem mu vytknúť vôbec nič. Veľká úroveň si zaslúži klobúčik dole a iba veľký potlesk,“ znejú pozitívne slová z úst kráľa regionálnych súťaží Slovenska.

Jedno prekvapenie si ale Válek odniesol: „Prekvapením pre mňa bolo, že náš brankár Ivo Poláček nezískal ocenenie pre najlepšieho brankára. Podľa mňa si jeho výkony zaslúžili pozornosť, veď vychytal prešovského, skalického i bratislavského majstra. Vo finále nás navyše mnohokrát podržal a bol naozaj fantastický. V nedeľu navyše inkasoval iba tri góly zo štyroch veľmi náročných stretnutí. To je podľa mňa naozaj výborný výkon.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
11 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.