U20 má za sebou prvý tréning


By Michal Runák - Posted on 15 február 2014

"Uvidíme až v zápasoch, na čo máme. Neviem odhadnúť našu silu, keďže veľa chalanov som videl po prvýkrát. Nechajme sa prekvapiť," hovorí Martin Ďurkovič.

Výprava reprezentácie U20 dorazila v piatok pred 19-ou hodinou do Plzne, kde ich čaká v sobotu a v nedeľu medzinárodný turnaj Pilsen Challenge. Po ubytovaní v hoteli Bayer sa výprava presunula do plzenskej arény, kde ich čakal plánovaný večerný tréning. Ten trval zhruba hodinu a tréneri Danko a Gregorík rozdelili hráčov do štyroch formícií nasledovne:

Siví: Kromka, Holák - Kiska, Kopkáš, Fečunda
Červení: Kundľa, Minarský - Kohút, Hirkala, Lukáč, Nemec
Čierni: Vrlák, Frkáň - Ščasný, Myjavec, Krajmer
Žltí: Poliak, Nemec - Fečko, Ďurkovič, Kapralčík, Novák

Po rozdelení do formácií sa už pod taktovkou trénerov venovali rôznym cvičeniam s loptou, aby čo najviac zvykli na povrch arény.

"Potrebovali sme zvyknúť nielen na povrch, ale aj sami na seba. Nepoznám tri štvrtiny chalanov, rovnako ani svojich spoluhráčov z päťky. Takže bol to hlavne taký klasický zoznamovací tréning," opísal svoje pocity Martin Ďurkovič.

Zajtra však už mladíkov čaká ostrý štart, čaká ich naozaj kvalitná previerka.

"O extraligistoch Ružinove a Plzni sa nemusíme dlho baviť, ich kvalita je jasná. Švajčiari rovnako neprišli na výlet a reprezentácia Česka do 20 rokov je spolu už veľmi dlho. Pre mňa osobne to bude najťažší súper," pokračovala mladá nádej Martinčanov.

Práve Ďurkovič by mal patriť medzi ťahúňov mužstva, ako jeden z mála totiž okúsil už aj seniorskú extraligu.

"Uvidíme až v zápasoch, na čo máme. Neviem odhadnúť našu silu, keďže ako som spomínal, veľa chalanov som videl po prvýkrát. Nechajme sa prekvapiť," povedal Ďurkovič na margo nášho možného cieľa na turnaji.

Naša mlaď nastúpi na svoj prvý zápas na turnaji už o 10:00 hodine, ich prvým súperom bude práve náš druhý zástupca na turnaji - Ružinov. 

Posledná povinnosť, ktorú museli hráči absolvovať, bolo rozdelenie dresov s číslami. Turnaj teda absolvujú takto: 

32 Šimeček, 33 Bolibruch - 69 Frkáň, 17 Kopkáš, 25 Lukáč, 19 Holák, 10 Kromka, 20 Fečunda, 18 Ďurkovič, 15 Fečko, 22 Nemec, 24 Kohút, 13 Hirkala, 11 Poliak, 23 Krajmer, 61 Vrlák, 91 Ščasný, 81 Kundľa, 21 Myjavec, 16 Kapralčík, 66 Novák, 12 Kiska, 14 Minarský.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.