 "Dôvodom nášho odstúpenia z FHbL je pravovná vyťaženosť hráčov Lipy, stagnácia ligy, dlhodobý nezáujem o rozvoj súťaže a v neposlednom rade neférové a neseriózne počínanie vedenia ligy v závere minulého súťažného ročníka, ktoré obralo Lipa team o medailové pozície," povedal pre TOPhbl.sk kapitán Lipa teamu Peter Vasilko.
"Dôvodom nášho odstúpenia z FHbL je pravovná vyťaženosť hráčov Lipy, stagnácia ligy, dlhodobý nezáujem o rozvoj súťaže a v neposlednom rade neférové a neseriózne počínanie vedenia ligy v závere minulého súťažného ročníka, ktoré obralo Lipa team o medailové pozície," povedal pre TOPhbl.sk kapitán Lipa teamu Peter Vasilko.
Dlhoočakávané rozhodnutie sa stalo skutočnosťou. Lipa team v nasledujúcom ročníku najvyššej FHbL už nebude figurovať. TOPhbl.sk o tomto rozhodnutí informoval kapitám mužstva Peter Vasilko. Lipa tak bude v Nitre pokračovať iba v Nitrianskej hokejbalovej lige.
"V I.FHbL končí ďalší dlhoročný účastník - Lipa team. Záujem o jej licenciu prejavil druholigista Angels (v uplynulých sezónech klub vystupoval aj ako Lipa team B pozn. redaktora), ktorý by mal pod týmto názvon aj do súťaže nastúpiť, ak s tým bude súhlasiť vedenie ligy. Do úvahy ešte pripadá názaov Fans Nitra, pod ktorým druholigista pôsobí v NHbL," povedal Vasilko a doložil: "Podľa predbežných informácii je toto postúpenie licencie odsúhlasené a v novej sezóne tak Lipa team do bojov vo FHbL nezasiahne."
Dôvodov na odstúpenie bolo podľa kapitána trojnásobného šampióna viacero. "Dôvodom nášho odstúpenia z FHbL je pravovná vyťaženosť hráčov Lipy,  stagnácia ligy, dlhodobý nezáujem o rozvoj súťaže a v neposlednom rade  neférové a neseriózne počínanie vedenia ligy v  závere minulého súťažného  ročníka, ktoré obralo Lipa team o medailové pozície. Toto však už nemalo vplyv na naše rozhodnutie, pretože koniec Lipy vo FHbL sme avizovali už skôr," vyslovil sa Peter Vasilko.
závere minulého súťažného  ročníka, ktoré obralo Lipa team o medailové pozície. Toto však už nemalo vplyv na naše rozhodnutie, pretože koniec Lipy vo FHbL sme avizovali už skôr," vyslovil sa Peter Vasilko.
Lipa v uplynulej sezóne zažila ťažké chvíle. Vtedajší majster sa snažil získať tretí titul v rade a tým aj putovný pohár do osobného vlastníctva. Počas sezóny sa však prihodilo množstvo neočakávaných skutočností, kvôli ktorým sa "žlto-zelení" museli obísť bez pomoci Mesároša, Kovačika, Francistyho, Kučerku či Kureja.
"Napriek tomu vyslovujeme vďaku, že sme sa za tie roky mohli venovať obľúbenému športu pod hlavičkou FHbL. S výnimkou uplynulého ročníka sa mohla táto liga pýšiť výbornými zápasmi a veľmi dobrou kvalitou," vyjadril sa Vasilko. Podľa neho sa dal vývoj  očakávať. "Takýto vývoj súťaže, že ju opustili najsilnejšie tímy nás veľmi mrzí. Avšak podľa nášho názoru ide iba o logické vyústenie a dôsledok politiky vedenia ligy, ktoré za vzniknutú situáciu zodpovedá. Podledné kroky, ktoré boli odsúhlasené a to odpustenie trestov, sú len logickou snahou o záchranu. Tá však prišla veľmi neskoro, a preto liga utrpí obrovskústratu na kvalite. Týmto krokom sa vedenie ligy len utvrdilo v tom, že kopilo chybu za chybou."
očakávať. "Takýto vývoj súťaže, že ju opustili najsilnejšie tímy nás veľmi mrzí. Avšak podľa nášho názoru ide iba o logické vyústenie a dôsledok politiky vedenia ligy, ktoré za vzniknutú situáciu zodpovedá. Podledné kroky, ktoré boli odsúhlasené a to odpustenie trestov, sú len logickou snahou o záchranu. Tá však prišla veľmi neskoro, a preto liga utrpí obrovskústratu na kvalite. Týmto krokom sa vedenie ligy len utvrdilo v tom, že kopilo chybu za chybou."
Napriek všetkým negatívam si však Vasilko i Lipa team uvedomuje prínos súťaže v rokoch, keď hokejbal v Nitre nemal žiadnu inú šancu. Liga vychovala množsstvo talentov, ktoré sa teraz presadzujú na inej scéne, keďže FHbL nepodstúpila potrebnú transformáciu. "Aj napriek tomu patrí FHbL vďaka za rozvoj hokejbalu v Nitre," doložil Vasilko.





