Tothezere je za šancu v reprezentácii vďačný, rád by si ju zopakoval


By Ján Ivančík - Posted on 11 december 2015

"ZHbL má dobrú kvalitu a bola to správna voľba," vraví o presune juniorky Nitrianskych rytierov z extraligy U19 do ZHbL Adam Tothezere.

Slovenskí reprezentanti do dvadsať rokov si počas uplynulého víkendu vyskúšali, ako by v súčasnosti obstáli v medzinárodnej konfrontácii. V Gajaroch sa tímu pod vedením trénera Dušana Danka ale nedarilo podľa predstáv. Dve prehry proti českým rovesníkom nie sú tým, na čo je náš juniorský reprezentačný výber za posledné roky zvyknutý. Početné zastúpenie mala v národnom tíme aj nitrianska škola. To aj napriek faktu, že „rytieri“ v sezóne 2015/2016 nehrajú na úrovni U19 extraligu, ale rozhodli sa štartovať v ZHbL.

„Byť v reprezentácii je fantastický pocit. Som veľmi rád, že sa mi to podarilo. S chalanmi sme mali výbornú sezónu a aj mne sa celkom darilo, čo sa týka osobných štatistík. Preto som šťastný, že mi tréner dal príležitosť ukázať sa v národnom výbere,“ začal rozhovor pre TOPhbl.sk Nitran Adam Tothezere, ktorý do Gajár cestoval spolu so spoluhráčmi Šimonom Šuníkom a Miroslavom Gajdošom.

Česi však dokázali našich chlapcov prečítať. Dali si pozor na ich prednosti a vybojovali tak dve výhry v priateľských stretnutiach.

„Boli aktívni a veľmi behaví. Navyše sú očividne fyzicky dobre pripravení a svojou hrou dali jasne najavo, že už majú spolu niečo odohraté,“ hodnotí hru súpera Tothezere.

Podmienky ako v reprezentácii

Hokejbalové zázemie má na Slovensku stále mnoho nedostatkov, ale treba sa na to pozerať zrejme z optimistickejšej perspektívy. Ide stále o amatérsky šport, no kvalita za posledné roky výrazne pokročila. Či už pri pohľade na hráčsku základňu, ale aj športovo-technické podmienky. Napríklad v Gajaroch si členovia reprezentačnej „dvadsiatky“ podmienky pochvaľovali.

„Mali sme vytvorené fantastické podmienky. Bolo o nás postarané po všetkých stránkach. Naozaj sa nemôžeme na nič sťažovať,“ konštatuje nitriansky útočník.

Na margo programu dvojdňovného minikempu dodáva: „O dvanástej sme sa stretli s trénermi a povedali sme si nejaké úvodné veci ohľadom hry. Potom nasledoval ľahký tréning, za ktorým sme mali pripravený obed. Presunuli sme sa na hotel, trošku si oddýchli a už bol čas na večerný zápas s českou reprezentáciou.“

ZHbL je dobrá príprava

Za posledné roky dokázali Nitrania v extralige U19 poriadne zamiešať kartami. Pod Zoborom sa výchove mládeže síce „rytieri“ zatiaľ nevenujú od najmenších vekových kategórii, no v práci s juniormi urobili poriadny kus vpred. Tento rok však zvolili inú ligovú súťaž na prípravu svojich talentov.

„Myslím si, že ak by Nitra hrala extraligy U19, určite by bola prínosom pre celú súťaž. V Nitre je mnoho šikovných hráčov a zápasy s Martinom alebo Kežmarkom by určite mali ten správny náboj. Aj ZHbL je však kvalitná súťaž, ktorá nás lepšie pripraví na mužský hokejal.  Považujem to preto za dobrú voľbu,“ zhodnotil zmenu Adam Tothezere.

Je teda hra v mužskej lige o niečom inom? Nitrania sa momentálne držia na slušnej, štvrtej priečke.

„Kvalita ligy je dobrá, asi aj lepšia ako v extralige U19. Je dobré, že hráme veľa vyrovnaných zápasov proti mužom. To je asi najväčšie pozitívum oproti extralige U19,“ dodal na záver Tothezere.

Foto: AT

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.