Topolánek športovo priznáva, boli ste lepší


By Michal Runák - Posted on 13 jún 2013

"Ja si myslím, že sa už natoľko poznáme, že nemáme jeden druhého čím prekvapiť. Je to vždy len o tom, že jeden z tímov musí ťahať za kratší koniec," povedal pre TOPhbl.sk český útočník.  

"Čo povedať k zápasu? Asi chcem v prvom rade pogratulovať slovenskému tímu, pretože predviedlo skvelý výkon, kolektívny, išli za víťazstvom asi troška viac ako my. Nás možno vyčerpal semifinálový zápas s Kanadou, ktorý sme zahrali vynikajúco, bol to asi jeden z najlepších zápasov, aký vôbec česká raprezentácia zahrala na MS. Nechali sme v ňom veľa síl a tie nám dnes trochu chýbali," takto sa vrátil k finálovému zápasu český útočník Libor Topolánek.

Českí hokejbalisti teda nazavŕšili svoje tretie finále v rade zlatým hetrikom. Boli sme zvedaví, či sú viac smutní zo samotnej prehry, alebo viac ich trápi práve skutočnosť, že nenaplnili tú zlatú trojku.

"Ja by som to tak nebral. To zlato z MS je skvelé a je jedno či to dokážete dvakrát, alebo trikrát, to už je druhoradé. Dnes sme na to mali, ale chýbalo nám viac šťastia i nasadenia, ale tým nebudem spochybňovať výkon Slovákov. Vyhrali úplne zaslúžene," zložil kompliment našim reprezentantom Topolánek. 

Naši pôsobili na ihrisku veľmi kompaktne, ťahali za jeden povraz a najmä, videli sme v hre našej reprezentácie prvok, na ktorí nie sme veľmi zvyknutí. Tou bola výborne fungujúca defenzíva. Priznajme si, že nás vždy zdobila a bude zdobiť hlavne útočná sila.

"Hlavný rozdiel v hre oboch tímov bola zrejme psychicka. My sme mali v hlavách, že po výhre 5:1 nad najväčším favoritom turnaja máme to zlato takmer vo vrecku," priznal sypmatický Čech a dodal aj svoj pohľad na vzájomné porovnanie sily oboch družstiev, nakoľko sme sa s reprezentáciou Česka stretli v tomto roku až päťkrát.

"Ja si myslím, že sa už natoľko poznáme, že nemáme jeden druhého čím prekvapiť. Je to vždy len o tom, že jeden z tímov musí ťahať za kratší koniec. Dnes sme to boli bohužiaľ my," povedal na záver rodák zo Vsetína.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (7 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.