Top favorit ovenčený titulmi, draví majstri Prešova a dvaja ašpiranti na prekvapenie


By Ján Ivančík - Posted on 17 august 2018

V predstavovaní tímov pokračujeme v skupine “B“ Víkendu hokejbalových šampiónov.

Skupina „B“ sa na Víkende hokejbalových šampiónov po odstúpení vicemajstra Žiliny (Dandy Group) mierne scvrkla, avšak aj napriek tomu je zrejmé, že diváci sa o kvalitu zápasov báť nemusia. Štyri mužstvá zo štyroch kútov Slovenska prinášajú garanciu vysokej kvality.

HBC Farma Petržalka (ZHbL)

Do boja nastupujú „farmári“ ako majstri zo sezóny 2016/2017, pričom v aktuálnom ročníku obsadili „iba“ striebornú pozíciu. Pre petržalský mančaft druhé miesto nikdy nestačí a chuť si chcú napraviť na Víkende hokejbalových šampiónov, kde každoročne patria k najhorúcejším favoritom na zisk titulu. Ostatne, je to aj preto, lebo už dvakrát sa im triumfovať podarilo. Naposledy to bolo po veľkej dráme proti Krupine, no po samostatných nájazdoch si napokon prvenstvo vybojovali.Ide o tím vytvorený z hráčov z jedného sídliska, ktorý píše svoju históriu od roku 2003, kedy nastúpil do Bratislavskej juniorskej hokejbalovej ligy (za tri roky získala Farma druhé a dve prvé miesta). Následne sa Petržalčania presunuli do Superligy, kde pokračovali v zbieraní cenných kovov, až zavŕšili postup do ZHbL. Za sedem rokov obsadili „farmári“ najhoršie štvrté miesto (sezóna 2011/2012), odvtedy si pripísali štyri zlatá a dve striebra. Družstvo Farmy je tiež stabilným účastníkom Víkendu hokejbalových šampiónov, keď na turnaji chýbalo iba v jeho 1. ročníku v roku 2012. Bilancia je dve zlaté a jedna strieborná medaila a jedno štvrté miesto.

Dnes sa môže zdať, že ide o zoskupenie extraligistov z Bratislavy, no práve Farma Petržalka je pre týchto borcov domovským tímom.

Univerzál Košice (Prešov)

Víťaz Prešovskej hokejbalovej ligy zo sezóny 2016/2017, ktorý na Víkende hokejbalových šampiónov napíše svoju derniéru. Po tomto ročníku sa totiž nástupníckym tímom Univerzálu stal výber HBC Košice, ktorý vlani pôsobil v slovenskej extralige. Aj z tohto titulu uvidíme v drese Košičanov mnoho mladých hráčov, ktorí svojimi schopnosťami prekvapovali súperov, a to aj napriek juniorskému veku.Pre Košičanov nie je Víkend hokejbalových šampiónov žiadnou neznámou. Predstavili sa na ňom totiž aj v treťom ročníku, kedy obsadili celkové tretie miesto. 

Funky Monkeys (1. turčianska liga)

Nie je to tak dávno, čo Liptovský Mikuláš mal svojho zástupcu v extralige seniorov a vlastnú regionálnu súťaž. Dnes neplatí ani jedno z toho. Platí však, že Liptáci hokejbal hrať naďalej vedia a jasným dôkazom sú „opičky“, ktoré zašlú hokejbalovú slávu svojho mesta šíria po celom Slovensku.V sezóne 2016/2017 sa po zániku liptáckej súťaže Funky Monkeys vrátili do súťažného kolotoča v prvej turčianskej lige. Hneď v tomto roku získali prvenstvo, za ktoré si vyslúžili postup medzi turčiansku elitu a zároveň miestenku na Víkend hokejbalových šampiónov. V roku 2017 ale svoje mesto fantasticky reprezentovali aj na Országh Cup-e, kde získali krásne tretie miesto. Len pre zaujímavosť, prvenstvo v tomto roku získali ďalší Liptáci – LM Wings. Aj to je jasným znakom, že s mančaftom okolo Tomáša Paprčku treba vážne rátať.

HBC Denver (Nitra)

Na Víkende hokejbalových šampiónov zatiaľ nitrianska liga svojho zástupcu nemala. Pošramotené renomé, ktoré Nitre pripravili Fans Nitra svojou neúčasťou na poslednú chvíľu v minul ročníku ide vylepšiť majster zo sezóny 2016/2017, ale aj z poslednej sezóny – HBC Denver. Ten je v posledných rokoch v Nitre naozaj na nezastavenie a svoje umenie rád vyváža aj na turnaje (naposledy sa zúčastnil i prestížneho Winners Bison Cup-u v Bošanoch).Denver najprv zbieral skúsenosti vo FHbL, následne sa po vzniku Nitrianskej hokejbalovej ligy presunul na pôdu 5+1. Mužstvo okolo Miroslava Kupca má očividne veľký potenciál a vo svojich radoch i významné talenty spod Zobora. Na súpiske môžeme nájsť viacero mien známych z extraligovej Nitry, ale za zmienku stoja osobitne výnimky, ktoré Nitrania využili – do herného kolotoča sa totiž vráti Róbert Kašša a dres Denveru si oblečie i bývalý kapitán Nitrianskych rytierov Ján Ďurický.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.