Törökovi vypršala zmluva reprezentačného trénera


By joziva - Posted on 19 december 2011

Trénerovi slovenskej hokejbalovej reprezentácii vypršal mandát.

Doterajšiemu trénerovi slovenskej hokejbalovej reprezentácie mužov Romanovi Törökovi vypršala platnosť zmluvu. Na piatkovom zasadnutí Výkonného výboru Slovenskej hokejbalovej únie boli schválené nové kritériá na konkurz a ten bol následne vypísaný. Voľba nového kouča Slovenska je teda otázkou do budúcich týždňov, možno mesiacov.

Podľa našich informácii je najväčším kandidátom na post reprezentačného lodivoda Jozef Ďuris mladší. Ten získal v roku 2010 titul pre najlepšieho trénera roka vo funkcii kouča reprezentačnej osemnástky. Medzi ďalších potenciálnych adeptov spadá viacero mien z prvej desiatky top trénerov z toka 2010.

Roman Török si zahatal cestu k svojmu znovuzvoleniu najmä výsledkami na poslednom svetovom šampionáte. Domáci výber patril k najväčším favoritom na zisk zlatého kovu. Slováci prehrali síce iba raz, no to v semifinále. Za ďalší neúspech možno pokladať výsledky Slovenska v súbojoch s odvekým rivalom z Česka v posledných rokoch. Aj napriek tomu treba vyzdvihnúť plusy Törökovho trénerského obdobia. Slovensko totiž ani z jedného šampionátu neodchádzalo bez medailového zisku.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
10 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.