Na Summer Challenge v Nitre dominovali majstri zo Záhoria

By Ján Ivančík - Posted on 19 august 2019

Po zimnom turnaji pripravila Slovenská hokejbalová únia v spolupráci s Nitrianskou hokejbalovou organizáciou aj letný turnaj zameraný na prípravou extraligistov pred nadchádzajúcim štartom novej sezóny. Celkové víťazstvo vybojovali majstri zo Skalice, ktorí vo finále zdolali domácu Nitru po samostatných nájazdoch.

Turnaja sa zúčastnilo šesť tímov zo Slovenska, Rakúska a Švajčiarska. Tie boli rozdelené do dvoch skupín po tri tímy, následne sa hralo semifinále a rozhodujúce boje o cenné kovy.
Bez prehry v turnaji obstáli už spomínaní Skaličania. Základnú skupinu vyhrali Záhoráci bez väčších problémov. V úvodnom stretnutí zvíťazila Skalica nad Ružinovom 4:2, následne deklasovala rakúsky Villach 10:1. Po semifinálovom postupe sa radovali Skaličania aj vo finále, v ktorom zdolali Nitru 3:2 po samostatných nájazdoch.

V rozhodujúcom súboji sa teda stretli dva najlepšie tímy turnaja. Nitrania najprv vyhrali svoju skupinu, následne zdolali Pruské 5:2 v semifinále. Ako už bolo uvedené, v napínavom finálovom boji ale ťahali za kratší koniec.

V boji o tretie miesto napokon Prušťania zdolali švajčiarsky tím Sierre Lions a odniesli si z turnaja bronzové medaily.