Slovenský rekord pokorený, svetový zostáva (zatiaľ) v nedohľadne


By Ján Ivančík - Posted on 13 júl 2018

Vyše stošesťdesiat účastníkov, 36 hodín hokejbalu a takmer na smrť unavení organizátori. V Nitre sa konala výnimočná udalosť.

Slovenský rekord v hraní hokejbalu bez prestávky má nového držiteľa. Respektívne staronového. Do knihy slovenských rekordov sa totiž opäť zapísali Nitrania, ktorým sa podarilo hrať bez prestávky úctyhodných 36-hodín.

Program sa začal v sobotu o 9:00, pričom o 13:00 nasledovalo slávnostné otvorenie nového nitrianskeho ihriska na hokejbal vo formáte 3+1. Následne sa hralo až do neskorých nedeľných hodín.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo splniť vytýčený cieľ. Bolo to naozaj náročné a mnohí z nás sa takmer vôbec nevyspali, ale stálo to za to,“ povedal pre TOPhbl.sk Miroslav Kupec, hlavný organizátor podujatia, ktoré zastrešovala Nitrianska hokejbalová organizácia a mesto Nitra. „Chceme sa poďakovať všetkým partnerom a aj všetkým zúčastneným. Videli sme mnoho pekného hokejbalu a som rád, že sa podujatie zaobišlo bez akýchkoľvek problémov, a to aj v noci.“

Aj organizátori pritom priznávajú, že najmä nočné zápasy dali všetkým zabrať. Občas proti sebe už nastupovali iba mužstvá so štyrmi hráčmi a aj tí museli premáhať driemoty tými najkreatívnejšími spôsobmi. Všetko sa ale napokon podarilo a Nitrania sa tešia zo slovenského primátu.


Najdlhšieho hokejbalového zápasu na Slovensku sa zúčastnilo približne 160 hráčov zo 14 tímov. Víťazmi sa stali Nitrianski Rytieri. Certifikáty dostali mesto Nitra, ZŠ kráľa Svätopluka, v ktorej športovom areáli sa zápas konal a Nitrianska hokejbalová organizácia.

Okrem hokejbalu tieklo potokmi pivo, pripravené bolo chutné občerstvenie a na svoje si prišli aj tí najmenší, a to na na veľkom nafukovacom hrade.

Aj keď je slovenský rekord nepochybným úspechom, k tomu svetovému má ešte naozaj ďaleko. Na zápis do Guinnessovej knihy rekordov by ho bolo potrebné takmer strojnásobiť. Aktuálny rekord totiž drží krajina, kde sa tento šport zrodil – Kanada. V roku 2008 proti sebe nastúpili dve mužstvá, ktoré zviedli nepretržitý boj v trvaní 105 hodín a 17 minút. Aj to je možno výzvou pre partiu okolo Miroslava Kupca pre najbližšie roky.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
18 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.