Slovenskí fanúšikovia ocenili výkon prekvapivého finalistu. Fíni boli dojatí


By Ján Ivančík - Posted on 23 jún 2019

Slovenskí fanúšikovia sa na záver MS v Košiciach poriadne blysli!

Na svetovom šampionáte v ľadovom hokeji slovenskí fanúšikovia vypískali kanadskú hymnu a celé Slovensko, ale aj zahraničie riešili, akí signál sme do sveta poslali. Hokejbaloví diváci sa postarali o pravý opak.

Fínska reprezentácia bola na hokejbalových MS v Košiciachveľmi príjemným prekvapím. Mužstvo, ktoré doposiaľ na medailu nikdy nesiahlo sa prebojovalo až do finále, pričom cestou vyradilo napríklad aj Českú republiku. Po prehratom finále 3:4 proti Slovensku ale Fíni dostali od zaplnenej Steel Arény nečakaný dar. Po zápase sa totiž nieslo zborové skandovanie "Suomi, Suomi", čiže "Fínsko, Fínsko".

Zhruba šesťtisíc divákov odmenilo skvelý fínsky výkon obrovským potleskom a skandovaním. Obranca Taneli Marjeta krútil hlavou: "Je to neuveriteľné, nikdy som nič podobné nezažil. Mám husiu kožu, neskutočné, čo sa tu deje."

Aj obranca Lauri Viitanen prežíval chvíle po stretnutí veľmi emotívne. "Mám slzy v očiach. Naozaj. Toto je mrazivé, čo tu slovenskí diváci predviedli." Fínsky zadák si spomenul aj na nedávny svetový šampionát v hokeji, kde severania vybojovali titul. "Pozeral som to v televízii a viem, že slovenskí fanúšikovia držali palce nášmu tímu. Je to naozaj neskutočné, neviem, čo mám na to povedať," dodal Viitanen.

foto: www.kosice2019.com/

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.