Skalica prišla o ďalšie veľké meno, Válek mieri po zisku titulu do Čiech


By Ján Ivančík - Posted on 05 august 2019

Jeden z najproduktívnejších útočníkov našej najvyššej súťaže prijal ponuku zo susedných Čiech ako novú výzvu.

Skalica prišla o jedného zo strojcov svojho posledného titulu a výraznú oporu ofenzívnych radov. Richard Válek opúšťa slovenskú extraligu a mieri do Čiech.

Dlhodobo jeden z najproduktívnejších útočníkov na Slovensku sa rozhodol zmeniť prostredie. Po dresoch Skalice a Jokeritu Petržalka si to tentoraz zamieril k západným susedom, kde bude hrať za SK Sudoměřice. 

"V prvom rade sa chcem poďakovať Jožkovi Vadíkovi za šancu, ktorú mi dal iba on. V druhom rade Hokejmarkej Skalica za krásne chvíle môkho života, boli to úžasné momenty, na ktoré nikdy nezabudnem a vždy na ne budem rád spomínať," oznámil prestup na svojom konte na sociálnej sieti facebook Válek

Ten prijal novú výzvu a rozšíri tak rady Slovákov v českej extralige. Slovenská najvyššia súťaž a aj skalický klub tak prichádzajú o ďalšiu ikonu, ktorá dlhodobo okupovala najvyššie priečky v individuálnych hodnoteniach. 

Válek pripomína, že neodchádza len do "nejakého klubu", ale do mužstva s tradíciou, ktorému podľa vlastných slov aj niečo dlží. Práve tam totiž zaínala jeho hokejbalová kariéra v mužstve žiakov do pätnásť rokov.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.