Skaličanom v Gajaroch chutí


By Michal Runák - Posted on 14 august 2012

Po Clehajtre si v krátkom čase odnáša zo Záhoria triumf aj Havana.

Zdá sa, že toto leto patrí hokejbalistom Skalice. Po úspešnej baráži, úspechu Clehajtri na HOKEJ.sk cupe (3.miesto) a Starosta cupe (1. miesto), dali o sebe vedieť aj ďaľší zástupcovia skalického hokejbalu, konkrétne tím Havana. Stali sa totiž prvými víťazmi boja regionálnych kráľov, čím výrazne zvýšili lesk ligového titulu v skalickej lige.

"Chceli sme sa umiestniť v prvej trojke, s týmto cieľom sme na turnaj išli. Že z toho nakoniec bolo to najvyššie, to je pre nás samozrejme veľký úspech a sme tomu všetci radi," povedal pre TOPhbl Denis Černek.

Skaličania si triumf na hokejbalovom Víkende šampiónov cenia, prvé miesto sa vždy ráta. No váhu víťazstva podčiarkol šikovný útočník Záhorákov prekvapivými, no pre organizátora potešiteľnými slovami.

"Som milo prekvapený úrovňou turnaja. Oproti baráži, v ktorej sme uspeli by som povedal, že tento turnaj bol ešte kvalitnejší. Musím uznať aj kvalitu všetkých gólmanov, každé mužstvo malo na tomto poste vynikajúcich jednotlivcov."

 Ako už spomenul Denis Černek, práve tento tím tvoril základnú kostru v barážovom úspechu. A tento tím si s menšími úpravami zahrá aj extraligu.

"Budeme doplnení dvomi - tromi menami, napríklad aj Jarom Martinusíkom. Inak sa na turnaji predstavila extraligová Skalica, v tomto zložení teda budeme hrávať aj extraligu. Sme všetko mladí chalani, uvidíme ako sa nám bude dariť," pokračoval najlepší hráč turnaja.

Skaličania ťažili najmä z výhod, ktoré im ponúka mladý vek. Je nimi dravosť, rýchlosť a výdrž. Útočník Havany to však ako prednosť pred ostatnými nevidel.

"Z tých mužstiev čo tu boli, to mohol vyhrať každý. Minimálne z prvej štvorky. Každý mal kvalitu, že sme mladí a mali sme najviac síl v závere, to by som až tak nevidel ako odlišnosť od ostatných. Jednoducho sme mali aj trošku šťastia a keď sa to skĺbilo s našou kvalitou, vyšlo z toho prvenstvo." 

Môžme s nadsázkou povedať, že Skaličanom pomohol aj ich finálový súper zo Stupavy. Práve Lizards totiž zastavili Leopoldov, na ktorého nebudú mať chlapci z Havany najpríjemnejšie spomienky, keďže ich v skupine vysoko porazili.

"Tento zápas bol pre nás nočnou morou, dostali sme riadnu latu. Prehra 9:2 je vysoká, ale uznávam kvalitu Kežmarčanov, hrali fantastickí. Ale na turnajoch je to o jednom zápase vo štvrťfinále a ten už bohužiaľ nezvládli," vydýchla si na záver opora Havany.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 13 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.