Senec: V prvom finále úspešnejší Watberg

By TOPhbl.sk - Posted on 30 máj 2011

V Senci odohrali prvý finálový duel, tretie miesto pre Orlov z Modry.

Výsledok finálového stretnutia ligy v Senci:

WATBERG Senec 3:1 (2:1 1:0 0:0) PLAYBOY Senec
9:48 Patera, 14:37 Chmelík (Végh M.), 16:03 Kováč Rad. (Chmelík) v presilovke - 3:42 Borkovič (Kollár) v presilovke
vylúčenia: 4:7
rozhodovali: Tarnai, Malovec

Marek Miko (kapitán Watbergu): "Zápas bol odohraný na vysokej úrovni z našej a aj zo strany nášho súpera. Dodržali sme všetko, čo sme si pred zápasom povedali. Aj napriek tomu, že sme ako prví, dá sa povedať, dosť hlúpo inkasovali, naša obrana pracovala veľmi dobre. Dôkaz je ten, že sme už viacej nedostali gól. Otázkou času bolo kedy vyrovnáme a veril som, že aj čoskoro otočíme výsledok, lebo priebeh zápasu tomu nasvedčoval. Keďže máme veľa hráčov ktorí vedia streliť gól, tak sme zápas nakoniec v pohode otočili. Nesklamali naši tradiční strelci. Zápas hodnotím velmi pozitívne a ak budeme aj v nasledujúcom stretnutí hrať tak ako ten prvý, zodpovedne v obrane, mohli by sme túto sezónu ukončiť bez prehry a s majstrovským titulom."

Štefan Kollár (kapitán Playboy Senec): "Prvá tretina sa niesla v znamení Watbergu a pri tom uvodné minúty patrili nám, keď sme sa v presilovej hre ujali vedenia. Po obdržanom góle zapol Watberg na vyššie otáčky a po naších individuálných chybách sa dostal do jednogolového vedenia. Po prvej tretine sme zmenili zloženie útokov, ale začiatok druhej časti hry patril znova súperovi, keď využil naše oslabenie a zvýšill na 1:3. Po tomto góle si myslim, že sme odohrali dve tretiny vyrovnanú partiu s favoritom sutaže. Šance boli na oboch stanach, ale brankári potvrdili, že patria medzi špičku. Snažili sme sa dať kontaktný gól, aby sme to zdramatizovali. Šance na to boli, tri nepremenené nájazdy, dve nevyužité presilovky, ale gólman Watbergu A. Nógely čaroval. Doplatili sme na našu nedisciplinovanosť a na množstvo zahodených šancí. Mali sme až sedem vylúčených hráčov, čo nám zobralo veľa síl a nedostali sme sa do tempa."