Rytieri sa napokon vracajú zo Svetového pohára bez medaile

By Michal Runák - Posted on 28 august 2011

Nitrania si nenapravili chuť po vypadnutí so švajčiarskou Belpou.

Od úvodu patrila hra nášmu majstrovi. Nitra hýrila pohybom, otvoriť skóre mohol Hrivnák. Jeho trestné strieľanie, ktoré nasledovalo po faule na Eckera však Semera kryl. Gólovo sa slovenský majster mohol presadiť aj v presilovkách, avšak bezúspešne. To čo nevyšlo na jednej strane, to vyšlo na strane druhej. Prudká strela z diaľky skončila za Petríkom a domáci tak vyhrali prvé dejstvo v pomere 1:0. Tí začali dobre aj v druhej časti hry. V dvojnásobnej presilovke trafil presne Průcha bolo už 2:0. Výhodu o jedného muža v poli naviac mali onedlho aj Nitrania. Odrazená loptička sa dostala k Hraškovi, ktorý ju poslal za bezmocného Semeru. Iskrička nádeje sa vzápätí rozdúchala do ohňa. Strelec gólu totiž štyri minúty pred koncom našiel medzi kruhmi voľného Macha, ktorý vyrovnal strelou pod vyrážačku. Remízou skončil riadny hrací čas a tak sa šlo do predĺženia.To mal možnosť ukončiť domáci Roušal, v samostatnom nájazde však ani on a vzápätí na druhej strane ani Beniač v oslabení neuspeli. Posledné slovo mal v predĺžení Thron. Nič sa však už neudialo a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich postupne uspeli Hrivnák, Thron, Průcha a Edl. Po sérii neúspešných pokusov však prišiel rozhodujúci z hokejky domáceho Kejřa, ktorý rozhodol o tom, že bronz ostáva doma.

HBC Plzeň - HBK Nitrianski Rytieri Nitra 3:2 sn

Góly a asistencie: 14. Jiří Benedikt (Juráček), 20. Průcha (Kavalír), 35. Kejř J. - 22. Hraško (Mach), 27. Mach (Hraško)

Strely: 30:37 (8:11, 9:13 - 0:0). Vylúčení: 10:6, naviac Juráček (PLZ) 10 OT. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodovali: Michailidis (CZE), Neczli (SVK). Divákov: 123.

Nitrianski Rytieri: Petrík (Gažík) - Tary, Hraško, Haring, Martiška, Káčer, Maxin, Titka, Javorčík, Thron, Beniač, Ladiver, Chovan, Čičo, Ďurický, Mráz, Kučerka, Sedláček, Maděra, Mach, Ecker, Kašša.
HBC Plzeň: Semera (Ulč) - Juráček, Hofmeister, Edl, Kadaně, Kavalír, Peroutka, Jiří Benedikt, Valenta, Kejř, Krásný, Ondra, Polívka, Průcha, Roušal, Zrna, Ondřej Benedikt, Gřonka, Beránek.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (6 votes)