Rozhodujúca bitka pre skalické legendy


By Ján Ivančík - Posted on 01 jún 2019

Koniec jednej veľkej éry. Rozhodujúcim, piatym finálovým zápasom príde skalický, ale aj slovenský hokejbal o výrazné osobnosti.

Piate finále medzi Záhorákmi a Považskou Bystricou bude definitívnou bodkou za extraligovou kariérou pre dve veľké skalické opory. Dlhoročný líder zelených v najvyššej súťaži, ale aj reprezentačný ťahúň Milan Rampáček sa totiž rozhodol oznámiť svoj koniec na extraligových štadiónoch. Spolu s ním svoju ligovú kariéru ukončí aj Milan Patinka.

Podľa Rampáčkových slov je dôvodov na skončenie viacero: "Na prvom mieste je rodina. Mam dve dcéry, ktoré treba pripraviť do života a hokejbal mi berie veľa času, o ktorý som ich "okrádal". Manželka Erika obetovala veľmi veľa, aby som bol tam, kde momentálne ako hokejbalista a človek som. Teraz sú na rade oni a bude to pre mňa radosť, byť s nimi oveľa viac. V neposlednom rade je zdravie, lebo betón, na ktorom som odohral väčšinu kariéry, si zobral svoju daň. V hokejbale som už dosiahol všetko čo sa dá a je už čas, dať priestor v Skalici iným," povedal skúsený líder Skaličanov pre nazahori.sk.

Najlepší hokejbalista za rok 2016 je jedným z mála elitných hráčov v našej súťaži, ktorí nepričuchli najprv k hokeju a následne prešli k hokejbalu, ale svoju cestu k športu s oranžovou loptičkou si našiel priamou cestou. Napriek ligovému koncu, ktorý by rád zakončil veľkou oslavou, ešte plánuje absolvovať svetový šampionát v Košiciach.

"Majstrovstvá sveta ešte absolvujem. Na svetový šampionát sa vždy teším. Hrať v reprezentačnom drese je vždy niečo špeciálne a v mladosti to bol môj sen, ktorý sa mi podarilo naplniť. Bude to opäť neskutočný turnaj proti najlepším na svete a o to mám väčšiu motiváciu, byť tam a byť prospešný pre mužstvo," vyznal sa Milan Rampáček.

Skalický klub na svojom oficiálnom konte na sieti facebook potvrdil aj skutočnosť, že hokejku "na klinec" zavesí aj Michal Patinka a dokonca aj ďalší z ťahúňov mužstva Luboš Krajsa.

Ako je známe, veľké meno bude končiť aj na opačnej strane. Boris Oravec sa totiž po prestupe z Kežmarku na Považie vyslovil, že ide o jeho posledný ročník v najvyššej súťaži, po ktorom sa s hokejbalom na najvyššej úrovni chystá skončiť a presedlá na iné aktivity.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.