Prvý reprezentačný gól a hneď víťazný


By Ján Ivančík - Posted on 21 október 2012

"Spočiatku som nevedel ako sa volá ani môj spoluhráč v obr ane, no  postupne sa to zlepšovalo," vraví Jaroslav Fedor v rozhovore pre TOPhbl.sk.

Na prvom reprezentačnom zraze privítal tréner Jozef Ďuris aj viacerých nováčikov.  Šancu dostávajú i mladší hráči, kouč chce všetkých skutkami presvedčiť, že cesta do národného tímu je otvorená naozaj každému talentu. Aj vďaka tomuto prístupu mohol byť Jaroslav Fedor strelcom rozhodujúceho gólu prípravného stretnutia Slovenska s Nitrianskymi rytiermi (5:3).

Je to výsledok, ktorý človeka poteší. Možno to ešte miestami nebolo ono, no hrali sme spolu iba prvý raz. Postupom času to bude určite ešte lepšie,“ povedal martinský hokejbalista pre TOPhbl.sk a na margo svojho zásahu doložil: „Som veľmi šťastný, že mi to tam padlo. Je to môj prvý reprezentačný gól a navyše bol víťazný. So sústredením som teda maximálne spokojný.“

Na reprezentačnom výbere bolo miestami cítiť, že sa vidí prvý raz. Starší harcovníci už svojich kolegov poznajú, no reprezentačné nádeje sa musia najprv oťukať. Stalo sa azda aj to, že niektoré tváre boli pre hráčov úplne neznáme.

„Z extraligy sa poznáme všetci. Určite nie osobne, no z videnia áno,“ skonštatoval strelec rozhodujúceho gólu a jedným dychom priznal, že s menami to už bolo horšie: „Takéto situácie sa vyskytli (úsmev). Spočiatku som nevedel ako sa volá ani môj spoluhráč v obr ane, no  postupne sa to zlepšovalo. Mužstvo sa musí zohrať, to je samozrejmé. Sami sme to videli, že s pribúdajúcim časom bola situácia o poznanie lepšia.“

Skúsenosť, na ktorú sa nezabúda

Reprezentácia je najväčšou motiváciou v športovom živote hokejbalistu. O to viac, že ide o amatérsky, nanajvýš poloprofesionálny šport. Zážitky, ktoré najmä mladší hráči v Nitre nazbierali, sa im ešte určite zídu.

„Hral som s najlepšími extraligovými hráčmi. To človeku vždy pridá na sebavedomí a získa aj množstvo skúseností. Je to pre mňa veľký zážitok a pevne verím, že nie je posledný,“ vyjadril sa Fedor, ktorý bol zároveň v tíme, ktorý pokoril úradujúceho majstra. To sa v tejto sezóne ešte nepodarilo nikomu. „Tento pocit som už zažil. V Martine sme ich porazili 3:0 s defenzívnou taktikou. Je to veľmi pekný úspech a pevne verím, že sa nám ho opäť podarí čoskoro zopakovať aj v extralige s Martinom,“ zakončil Jaroslav Fedor.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.3 (6 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.