Proti Byvolom sme to zvláldli 'parádne', teší sa Jankulár


By joziva - Posted on 16 október 2009

Davos v pondelok predviedol proti Byvolom mimoriadne solídny a kolektívny výkon. Práve on hráčom v žltom zabezpečil body od favorita."Proti Byvolom sa nám podarilo zahrať vyslovene 'parádny' výkon," pochvaľuje si Juraj Jankulár.

Davosu sa v tejto sezóne darí. Aktuálna štvrtá priečka vo vyrovnanej súťaži isto teší, posledné výkony však možno ešte viac. Rozbiehajúci sa klub môže v nasledujúcom ročníku možno mieriť ešte vyššie. Pre fhbl.sk povedal Juraj Jankulár:

Posledný duel proti Byvolom bol jeden z vašich najlepších výkonov v tejto sezóne vôbec. V čom spočívalo tajomstvo úspechu proti favoritovi?

"Proti Byvolom sme podali mimoriadne kvalitný, bojovný výkon. Všetci chlapci odohrali doslovne parádny duel. Bolo to nesmierne náročné stretnutie, veď sme doň ani nenastupovali v pozícií favorita."

I predchádzajúce zápasy ukazujú, že vaša forma ide nahor. S GCM ste si poradili celkom jednoznačne, no kapitán súpera vtedy povedal, že išlo len o priateľský zápas. Výsledok z vašej strany tomu nenasvedčoval...

"Ten zápas nebol vôbec iba priateľský, my sme šli do tohto stretnutia ako do každého iného. To s cieľom vyhrať, nehľadiac na súpera. Je pravda, že s hráčmi GCM sa veľmi dobre poznáme, o to viac sme sa na zápas tešili. Zvládli sme ho podľa mna na výbornú."

Všetko dokopy teda naznačuje, že kvalita vám rozhodne nechýba. Tento rok to na postupové priečky zrejme už stačiť nebude. Cítite i napriek tomu nejakú motiváciu?

"V tíme je určite kvalita. Keď si pozrieme našu súpisku, tak tam nájdeme hráčov ktorí majú už čosi  odohraté. Momentálne sa však ešte stále iba zohrávame, no zatiaľ sa nám to pozdáva. Tento rok to už vyzerá, že neobsadíme postupové priečky, no veľa napovie aj najbližší zápas s Double Killom. Keby sme vyhrali duel s Amatérmi, kde nás poškodil aj jeden z rozhodcov, tak sme dnes na tom o niečo lepšie. Na to sa však nemôžeme spoliehať, a tak chceme sezónu dohrať so cťou. V žiadnom prípade to nevypustíme."

Ohľadom rozhodcov sa na fare rozpútala celkom živá debata. Jedna strana hovorí, že je to skutočný problém, ktorí treba riešiť. Druhí, naopak, tvrdia, že je to len ďalší spôsob výhovorky a nekonečná debata o ničom. Ku komu by ste sa priklonili vy?

"Ja by som sa nepriklonil ani k jednej strane, lebo vždy je to o niečom inom... Ale to sa už aj tak nedá vrátiť späť. Ja už skôr výkony rozhodcov nekomentujem."

Azda najlepší ročník tretej ligy, aký sme mali možnosť v histórií sledovať. Koho favorizujete na postup?

"Povedal by som, že to majú dobre rozbehnuté Double Kill a Amatéri. Nič ale nie je isté, postúpiť by teoreticky mohli ešte aj Byvoly."

V nasledujúcom zápase sa stretnete práve s Double Killom...

"Každému je jasné, kto tu bude favorit. Napriek tomu sme dokázali prekvapiť Byvolov, prečo by sa nám to nemohlo podariť teraz? Kožu určite lacno nepredáme a o výhru sa pobijeme."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.3 (3 votes)
Značky
Obrázok používateľa sloniik

 Prst hore pani,ide vam to :)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.