Pribudne na mape Slovenska ďalšia popredná hala? V Banskej Bystrici sa podpisovalo memorandum


By TOPhbl.sk - Posted on 03 august 2015

V Banskej Bystrici je hokejbal veľmi populárny. Jedna z najlepších slovenských regionálnych líg, ako aj bašta stredoslovenského hokejbalu sa môže časom dočkať vlastnej haly.

V piatok sa za prítomnosti primátora mesta Jána Noska, viceprimátora Martina Turčana, poslanca MsZ Matúša Molitorisa a predsedu Banskobystrickej hokejbalovej únie Borisa Franka, podpisovalo Memorandum o spolupráci v oblasti hokejbalu. Cieľom samosprávy je podporiť v Banskej Bystrici rozvoj tohto kolektívneho športu, ktorý dosiahol za posledné roky úspechy na medzinárodnej úrovni. Málokto vie, že banskobystrická hokejbalová základňa je druhou najväčšou na Slovensku a združuje mnoho majstrov a majsterky sveta do 20 rokov.

Hokejbal patrí svojimi výsledkami medzi najúspešnejšie kolektívne športy na Slovensku. V meste pod Urpínom si našiel svojich obľúbencov a vďaka nim zažíva porovnateľné úspechy s masovými aktivitami - futbalom, hokejom i basketbalom.

Banská Bystrica je známa mnohými športovcami, športovými talentami i olympijskými víťazmi. Je preto prirodzené, že chceme podporovať športové aktivity profesionálov aj amatérov a vytvárať podmienky pre ich rast a rozvoj. O to viac, keď kandidujeme na titul Európske mesto športu 2017. Mladým hokejbalistom chceme pomôcť pri realizácii a výstavbe plnohodnotného športového stánku, kde sa budú môcť pripravovať na hokejbalovú extraligu,“ hovorí primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Hokejbalisti nemajú v meste vytvorené dostatočné podmienky na trénovanie. Prenajímajú si zimný štadión a ligu prispôsobujú podľa zápasov banskobystrického hokejového tímu.

„Výstavbou hokejbalovej haly sa nám podarí vytvoriť adekvátne podmienky a zázemie pre skoro 600 aktívnych hokejbalistov a takmer rovnaký počet pasívnych milovníkov tohto najúspešnejšieho kolektívneho športu na Slovensku,“ hovorí predseda Banskobystrickej hokejbalovej únie Boris Franko.

Samospráva sa podpísaním Memoranda zaväzuje, že bude úzko spolupracovať pri organizovaní hokejbalových podujatí i pri realizácii pripravovaných projektov súvisiacich s výstavbou multifunkčnej haly na zabezpečenie tréningu. Mesto Banská Bystrica bude nápomocné aj pri organizovaní súťaží pod hlavičkou Banskobystrickej hokejbalovej únie.
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 13 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.