Premiérový triumf Kamenty na Winners Summer cupe 2K21 v Bošanoch


By Ján Ivančík - Posted on 10 august 2021

Bošiansky turnaj ovládli domáci, nechýbali ani známe osobnosti zo sveta hokeja, či hokejbalu.

Záver júla patrí Bošanom už tradične hokejbalu. A nebolo tomu inak ani tentoraz. V športovom areáli reštaurácie Gastro napísal deviatu edíciu prestížny hokejbalový turnaj Winners Summer cup.

Obľúbené podujatie, ktorého organizátorom je Ivan Valko, je najväčším na slovenskej hokejbalovej scéne v hernom formáte štyroch proti štyrom. Súboje tentoraz v šiestich základných skupinách rozohralo dvadsaťtri kolektívov z rôznych kútov Slovenska. Medzinárodný punc mohol turnaju nasadiť český tím HBC Enviform Třinec, no dva týždne pred začiatkom sa odhlásil kvôli protipandemickým opatreniam na hraniciach.

Maratón štyridsiatichštyroch zápasov vyvrcholil v tretí hrací deň súbojmi play-off, kam postúpilo dvanásť najlepších tímov. Víťazom základnej časti sa tak ako vlani stala bošianska Kamenta. Za svoje prvenstvo v skupinovej fáze získala Pohár Československej Baťovej spoločnosti, ktorý venoval primátor Partizánskeho a podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jozef Božik.

Po predchádzajúcom treťom a druhom mieste si to po druhý raz za sebou namierila do finále Kamenta Bošany, ktorú znovu posilnil aj slovenský hokejový reprezentant Mário Grman. V semifinále vrátila No Name Nitra minuloročnú tesnú prehru vo finále 0:1 aj s úrokmi a najväčšiemu favoritovi na zisk ušatej trofeje nadelila päťku. Vlani bronzové družstvo legiend ŠK Harvard Partizánske sa posunulo ešte o jeden turnajový level vyššie. V semifinále zdolalo na turnajový triumf nabudených mladých pušiek z HBK Bošany až po nájazdovej dráme, keď v riadnom hracom čase gól nepadol. Jediný úspešný nájazd po bekhendovom zakončení predviedol majster sveta v hokejbale z roku 2013 Miroslav Behúl a HBK Bošany odsunul na bronzový stupienok k rovnako sklamaným hráčom spod Zobora. Dramatické finále pred divákmi natrieskanou tribúnou rozhodol opäť jeden gól. Postaral oň Dávid Gergel, ktorého víťazná strela so šťastným tečom znamenala zaslúžený premiérový triumf pre bošiansku Kamentu.

Organizátori počas tohto ročníka odmenili desať kolektívov pohármi a odovzdali jedenásť individuálnych ocenení, navyše, hokejbalistov potešili aj medailami a pamätnými plaketami.

Individuálne ocenenia získali najlepší brankár turnaja Tomáš Bziňák (Legendy ŠK Harvard Partizánske), najlepší obranca Mário Grman (Kamenta Bošany), najlepší útočník Erik Gubo (No Name Nitra), päťgólový najlepší strelec Miroslav Behúl (Legendy ŠK Harvard Partizánske), s piatimi asistenciami najlepší nahrávač Lukáš Tábi (No Name Nitra) a najužitočnejší hráč Roman Gaťar (Kamenta Bošany).

All stars team 9. ročníka turnaja tvorili brankár Kristián Menšík (HBK Bošany) a hráči Marek Ďuriš (Legendy ŠK Harvard Partizánske), Jakub Minárik (HBK Bošany), Tomáš Daniška (No Name Nitra) a Samuel Hain (Kamenta Bošany). Cenu organizátora získalo družstvo HBC Záhumenice Bratislava.

Za výraznej podpory a ochoty našich partnerov sme opäť vytvorili kvalitné podujatie. V neľahkej situácií preto patrí veľké ďakujem za spoluprácu všetkým sponzorom i majiteľovi Gastra a Kamenty v Bošanoch Zdenovi Duckému,“ vyslovil opodstatnenú ďakovačku riaditeľ turnaja a zároveň poslanec OcZ v Bošanoch Ivan Valko a pokračoval: „Teší ma neutíchajúci záujem divákov, vďaka ktorým zavládla v Bošanoch znovu výborná atmosféra. Môj obdiv rovnako patrí brankárom i hráčom, ktorých fyzické sily preverili aj horúčavy. Žiaľ, tento ročník sa nevyhol ani zraneniam a zdravotná služba mala plné ruky práce.

Hokejbalové leto prilákalo do Bošian opäť aj množstvo známych osobností či už z ľadového hokeja alebo hokejbalu, ktorí bojovali za mužstvá na turnaji. Hokejovému reprezentantovi Máriovi Grmanovi organizátori pripravili v sobotu autogramiádu. Pre záujemcov bol pripravený aj live stream zo zápasov.

Turnaj sprevádzal sprievodný program a nechýbala ani tombola, ktorá mala charitatívny rozmer. „Finančný výťažok z predaja tombolových lístkov sme venovali zdravotne ťažko postihnutým občanom obce na rehabilatočnoliečebný pobyt. Zástupcom rodín sme pred finále odovzdali naozaj krásnu sumu 1570 €,“ prezradil Ivan Valko a následne sa zamyslel nad ďalšími plánmi: „V areáli sa podarilo zrekonštruovať striedačky, ktoré vďaka investícii dostali nový šat. Trápi nás však nevyhovujúci povrch ihriska, ktoré má už svoje roky. Nerovný povrch robí športovcom veľké ťažkosti pri hre, preto hľadáme investora, s ktorého pomocou by sme tento problém vyriešili a zlepšili tak možnosti športových aktivít v obci.

Deviata edícia hokejbalového turnaja Winners Sumer cup bola realizovaná aj vďaka finančnej podpore Obce Bošany, Trenčianskeho samosprávneho kraja, Ronec hokej servis a Slovenskej hokejbalovej únií. V deväťročnej histórií sa letného turnaja v Bošanoch zúčastnilo doteraz 182 družstiev.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.