Prehratá bitka, ale nie vojna, odkazujú Slováci za Moravu


By Ján Ivančík - Posted on 19 jún 2019

V základnej skupine sa odohral jeden z najzaujímavejších duelov celého šampionátu.

Pred súbojom s Českom stratili Slováci v základnej skupine iba bod proti USA. Proti západným susedom sme tak hrali v priamom súboji o prvú priečku. Bratská rivalita však urobila zo súboja ešte viac. Sympaticky zaplnené hľadisko, výborná atmosféra a napínavý duel. Žiaľ, bez šťastného konca pre našich reprezentantov.

Škoda, že sme nezachytili úvod súboja. Súper na nás vybehol a dal dva rýchle góly. Aj keď si si vytvorili veľa šancí, dokázali sme sa už presadiť iba raz,“ povedal po súboji kouč slovenského mančaftu Marián Gregorík.

Skúsený tréner si ale uvedomuje, že nič podstatné sa zatiaľ neudialo. „Rozhodujúci zápas príde teraz, proti Talianom. Mohli by sme poraziť aj celú zemeguľu, nebolo by to nič platné, ak by sme teraz prehrali.“

V obdobnom duchu sa po stretnutí niesli aj slová ostrieľaného obrancu Jozefa Minárika: „Prehrali sme bitku, nie vojnu. Odohrali sme dobrý zápas, o to väčšia škoda je tá prehra. Mali sme však veľa vylúčení, čo sa nám v ďalšom priebehu turnaja nemôže stávať.“

Veľká rivalita, veľký boj

Súboje s Čechmi sa rátajú dvojnásobne azda v každom športe. Zvláštnu rivalitu však majú pre hráčov zo Záhoria, ktorých delí od nášho suseda iba rieka Morava. Potvrdil to aj strelec jediného slovenského gólu Jaroslav Martinusík.

Som zo západu a stretnutia proti Čechom beriem ako veľkú rivalitu. Teší ma, že ich vyradili naše dievčatá a som presvedčený o tom, že dvakrát na turnaji s nimi neprehráme ani my,“ povedal po zápase rýchlonohý útočník.

Je to sen každého hokejbalistu

Viac dôvodov na radosť tak mali po ôsmich rokoch českí hráči. Presne toľko totiž trvalo českej reprezentácii, kým dokázala prelomiť víťaznú šnúru našich chlapcov.

Je snom každého hokejbalistu zahrať si na takejto úrovni súboj so Slovenskom a pred takouto atmosférou. Fandili Česi i Slováci, takže to bolo úžasné. Vyhrali sme, porazili sme Slovensko, a to na jeho domácej pôde. Bol to rozhodne nádherný zápas a sme strašne šťastní,“ nešetril superlatívmi po boji kouč českého výberu Jiří Mašík v rozhovore pre hokejbal.cz.

Aj na hre svojho tímu však videl nedostatky, ktoré je potrebné doladiť. „Od druhej tretiny Slováci pridali a možno na nás trošku doľahla atmosféra. Z ničoho nič boli všade skôr, a to je pre nás veľké varovanie,“ doplnil český tréner.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.