Predmajstrovská nálada sprevádzala predposledné sústredenie v Martine


By Michal Runák - Posted on 12 máj 2013

Dvadsaťdva hráčov absolvovalo predposledné sústredenie pred odletom na MS.

Predposledným sústredením v Martine začala slovenská hokejbalová reprezentácia záverečnú fázu prípravy pred MS v kanadskom St. John´s. Trénerské duo Ďuris - Nauš privítalo v sobotu ráno na martinskom zimnom štadióne dvadsaťdva hráčov, ktorí prišli výborne naladení a snáď len mimo Nitranov a jedného člena LG, ktorí ukončili sezónu len minulý víkend, aj hladní po hokejbale. Po majstrovských oslavách však začala hokejka chýbať aj spomenutej skupine. Po krátkom privítaní sa všetci pustili do prvého tréningu. Chýbal na ňom iba Marek Slovák, ktorý čaká na povolenie od svojho hokejového zamestnávateľa. Z rozostavenia a oblečenia hráčov sme mohli dešifrovať jednotlivé formácie, ktoré tréneri rozdelili nasledovne:

Žltí: Haring, Minárik - Hrivnák, Svitana, Kašša

Šedí: Šlachtič, Káčer - Beniač, Maděra, Ladiver

Červení: Titka, Bujdák - Rímsky, Žulko, Wagner

Zelení: Danko, Blahut - Martinusík, Behúl, Oravec

Pri predpokladanom uvoľnení Slováka sa tento subtílny útočník posunie pravdepodobne do druhej päťky medzi Beniača a Ladivera. Práve s oboma žilinčanmi si náramne rozumel vo finále proti LG Bratislava. Trénerom však do notesa nevidíme a je možné, že sa napokon dočkáme úplne inej varianty. Po tréningu čakal na hráčov chutný obed priamo v reštaurácii na štadióne. Podávalo sa kuracie mäso s ryžou a hranolkami. Na jeho strávenie mali hráči necelé tri hodiny, najväčší problém mal najstarší hráč v mužstve: "Ako to už chodí, z titulu najstaršieho hráča v mančafte som musel dojedať po mladých. Nebola to sranda, obed som cítil ešte večer v posteli, keď som si ľahol spať," takto demonštroval výbornú náladu v mužstve Róbert Kašša. Po obede nasledovala tréningová jednotka číslo dva a po krátkom mítingu si hráči rozbalili svoje veci v penzióne Čierna Pani. Po raňajkách sa všetci opäť vybrali na martinský "zimák", kde absolvovali posledný tréning v rámci sústredenia. Po ňom a po obede, na ktorom si hráči pochutili na obľúbenom "černohore", sa už rozpŕchli do svojich domovov. O dva týždne sa na rovnakom mieste zídu opäť na poslednom zraze pred odletom do Kanady.

Na zraze si hráči zvolili toho, kto ich na majstrovstvách sveta povedie ako kapitán. Tento titul sa tréneri rozhodli udeliť Jozefovi Minárikovi, jeho asistentami budú Róbert Kašša a Milan Ladiver. V týchto úlohách sa všetci traja predstavili už na prvom ostrom štarte v tomto roku, na turnaji Pilsner Challenge. Svojim typickým humorom nám tieto voľby opísal Róbert Kašša nasledovne: "Rozmýšlal som, či zoberiem to céčko, ale potom som si to rozmyslel, lebo by som musel chodiť ako prvý na rozvičku a predcvičovať chlapcom," začal s úsmevom čerstvý trojnásobný majster Slovenska a už s vážnejším tónom doložil: "Jožko je rešpektovaným hráčom v kabíne i mimo nej, ja s Láďom budeme jeho pomocníkmi. Obaja máme niečo odohrané a rovnako povieme v šatni čo treba, ak si to situácia bude vyžadovať. Rovnako i Stano Petrík, ktorý patrí medzi najsúsenejších v tíme." 

Priebeh sústredenia si v najbližších dňoch zhodnotíme aj s trénermi a rovnako nazrieme i do kuchyne reprezentácie žien. 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.4 (14 votes)
Značky

p.trener k priemernym hracom Zulkovi a Wagnerovi len tolko ze ani jeden z nich nesiaha Lipovskemu alebo Kanichovi ani po clenky ! Sranda ze prehliadate Lipovskeho co hraje v Martine ale ide asi o to ze nie je vas kamarat... keby ste sledovali finale tak by ste zistili ze najlepsi obranca na slovensku je König z Nitry

Ten kto sa aspon trochu vyzna v hokejbale vie ako hra M. Wagner a nikdy by ho neprirovnaval k priemernym hracom. Malokto ide do kazdeho zapasu s takym velkym srdcom a nasadenim ako on a to nevravim o mnozstve uspechov, ktore v tomto sporte dosiahol.To ze je z Martina a trener tiez dava ludom dovod na to, aby rypali, no on sa chvalabohu nemusi nikomu pchat do zadku...

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.