Prečo potrápime favorita a prehráme s rovnocenným súperom? To skutočne nevieme, tvrdí Vrabec


By Ján Ivančík - Posted on 27 máj 2010

,,Tento ročnik je viac než vyrovnaný. Myslím si, že každý tím dokáže zabodovať s hocikým. Či hrá posledný s prvým alebo dokáže prekvapiť zápas, ktorý má 'papierovo' jasného víťaza," povedal v rozhovore pre fhbl.sk Lukáš Vrabec z mužstva Jazdci.

 

Aj vďaka dvom "nepoctivým" mužstvá v III.FHbL, ktoré sa trápia s mínusovými bodmi sa Jazdci držia na prijateľnej deviatej priečke. Umiestneniam v rozmedzí boja o vypadnutie sa teda zatiaľ vyhli. Mrzieť ich všam môže najmä posledný nevydarený šláger so Zoborskými Orlami. S mužstvom z dna tabuľky prehrali tesným rozdielom. Jazdci si tak oproti uplynulej sezóne prilepšili i keď prišli o dve veľké prvoligové posily. O tom všetkom sme sa porozprávali s oporou Jazdcov Lukášom Vrabcom.

V poslednom kole prehra s Orlami. Vyrovnaný súboj o potrebné body vám teda nevyšiel. Takéto prehry mrzia určite o čosi viac...

,,Áno, táto prehra nás mrzí veľmi. Začiatok zápasu nám vyšiel výborne. Prvú tretinu sme vyhrali, no do začiatku tretieho dejstva sme nastúpili za nerozhodného stavu. Potom sme poľavili najmä v obrane, no a bohužiaľ Orli to využili. Myslím, že kazdeho z mužstva tieto stratené body mrzia."

Prišli ste o dvoch kvalitných hráčov, ktorí sa napokon rozhodli pre prvú ligu. Zdá sa však, že vás herný systém to nenarušilo... Aké sú vaše reálne výhliadky na tento ročník?

,,Tento ročnik je viac než vyrovnaný. Myslím si, že každý tím dokáže zabodovať s hocikým. Či hrá posledný s prvým alebo dokáže prekvapiť zápas, ktorý má 'papierovo' jasného víťaza. Naše plány sú také, aby sme sa dostali čo najvyššie a vyhli sa čo najväčším oblúkom bojom o záchranu v lige. Určite nás mrzia prehry, ktoré sme mohli otočiť a získať ďalšie body do tabuľky. Preto sa budeme snažiť tieto body v jesenej časti vyhrať späť."

V prebiehajúcom ročníku sa prezentujete mierne nevyrovnanými výkonmi. Viete potrápiť i favoritov, no ako ukázal zápas so Zoborom, keď treba víťaziť, viete i zaváhať. V čom je príčina?

"Na túto otázku nevie odpovedať nikto z nás. Prečo dokážeme zvíťaziť s mužstvom ako je Lamers a s kádrami, ktoré sa nachádzajú v tabuľke pod nami uhráme remízu, prípadne prehráme. Na druhej strane v každom dueli vidieť určitú dravosť a chuť hrať hokejbal. Chalani sa snažia, to im nemožno odoprieť a ja verím, že nielen v tejto ale aj v ďalších sezónach nás bude baviť hrať hokejbal a budeme už iba napredovať."

Nabudúce vás čaká ťažký boj s lídrom tabuľky. S čím do tohto stretnutia vstupujete?

"Nabudúce nás čaká mužstvo z Nových Sadov. Chalani sú v lige nováčik, no ich výkony hovoria o niečom inom. Tento zápas bude pre nás náročný nie len preto, že sú prví. Z mojich doterajších poznatkov o súperovi viem, že je veľmi behavý, tak sa budeme snažiť vyvarovať rôznym rýchlym protiútokom. Musíme sa venovať útočeniu iba z pozornej a zabezpečenej obrany. Mali by sme nastúpiť v plnej zostave s Lieskovským v bráne. Ten je vo výbornej forme, tak verím, že sa nám podarí súpera potrápiť a uchmatnúť mu aspoň bod."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.