Príjemné prostredie a bohatá história. Na Kramároch sa opäť bude hrať


By Ján Ivančík - Posted on 01 apríl 2015

"Toto miesto má svoje čaro a chceme mu vrátiť roky jeho služieb," vraví pre TOPhbl.sk Milan Szabó z projektu Guerera.

V Bratislave ožije ďalšie hokejbalové ihrisko. Konkrétne ide o jeden z najstarších, ak nie vôbec najstarší hokejbalový areál na Slovensku. Pri ZŠ Cádrova na Kramároch si totiž partia dobrovoľníkov vysúkala rukávy a pustila sa do obnovy chátrajúceho ihriska

„K tomuto ihrisku sme sa dostali cez priateľov a mnohí z nás na ňom rekreačne roky hrávajú hokejbal. Rozhodli sme sa preto, že ihrisku opäť dáme peknú podobu,“ začal rozhovor pre TOPhbl.sk Milan Szabó z občianskeho združenia OZ Rohan, ktoré celú iniciatívu zastrešuje.

O čo teda ide? Volajú to projekt Guerera podľa ulíc Guothova a Dérera. Chcú vytvoriť príjemné športovisko a pritom sa zabaviť.

„Postupne sme začali ihrisku upratovať a opravovať diery na mantineloch. Máme toto miesto radi, pretože je tu krásne prostredie. Navyše sme zistili, že má bohatú históriu a to dodalo celému projektu ešte väčší šmrnc,“ usmieva sa Szabó.

Celú iniciatívu ale bolo treba najprv administratívne vyriešiť. Kompetentní ale mali záujem o nápravu, a tak šlo všetko pomerne hladko.

„Dohodli sme sa s pani riaditeľkou, spoločné vízie sa stretli a pustili sme sa do práce. Povedali sme si, že tomuto miestu vrátime roky jeho služieb. Sympatie prejavil aj starosta Nového mesta,“ objasňuje líder projektu.

Hoci nejde o veľký areál, nejde o jednoduchú prácu.

„Brigáduje tu desať až pätnásť ľudí. Financovanie chceme zabezpečiť z vlastných prostriedkov, dvoch percent a zopár grantov. Chceme to urobiť efektívne a v čo najlepšom pomere financií a dlhodobého využitia. Takmer všetku prácu pritom budeme robiť sami,“ hovorí Szabó.

Využitie pritom má byť široké a vítaný bude každý športuchtivý záujemca. „Guerera by mala byť opäť plne využiteľná a navštevovaná. Chceme vytvoriť pekné miesto pre hokejbal, kde sa bude rekreovať, trénovať a prípadne aj hrať zápasy malého hokejbalu,“ objasňuje hlava projektu.

Hokejbal si teda aj v hlavnom meste nachádza čoraz väčšiu amatérsku podporu a nadšencov. Pribúdajú i stánky. Bude mať kto hrať aj na Kramároch?

„Sme komunita viac ako päťdesiatich ľudí, a preto sa o nedostatok záujemcov nebojíme. Možno to nie je veľa, ale ani málo. Navyše máme aj nejaké plány s deťmi zo školy, ktoré by ihrisko využívali spolu s nami. Okrem toho sa budú organizovať aj rôzne podujatia a turnaje. Využitia teda bude mnoho,“ dodal na záver Milan Szabó.

Viac informácii o projekte nájdete aj na facebookovej stránke projektu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.