Považie odohralo dohrávky, druholigisti a juniori dvadsiatedruhé kolo

By fhbl.sk - Posted on 11 apríl 2010

Považskobystrická prvá liga mala na pláne dohrávky, druhá liga a Junior liga pokračovali zápasmi dvadsiatehodruhého kola: Chlpáči – BW Púchov 2:6 (1:2, 1:3, 0:1).

zdroj správy: oficiálna stránka žilinskej ligy

Prvá liga mala na programe iba dohrávky, ktoré skončili bez prekvapenia. Sportsbar a Scorpions si počkajú na súperov, ktorých spoznajú možno už po budúcom víkende.
V II. lige zaskočili Black Scorpions Sverepčanov. Tí viedli do 37. min 3:1 , no súper tromi gólmi za päť minút otočil. Fanky tím si vďaka dobre zahranej druhej tretine poradil so Senátormi (Popelka 3 + 2, Belej 3+1). Nezaváhalo ani Jelšové s Papradnom (J. Lyš 3 g, Gábik 3 a). Zaujímavo sa vyvíjal duel Jasenice (Králik 2+1, Beniač 1+2) s Vrtižerom (Sárinec 5, Kucharík 3+3, T. Choreň 5 a). Tá viedla 1:0, aby napokon prehrala 3:10. Moštenec (Kuric 3+3, Majrík 2+3) si poradil s Tigrami 8:2.

V juniorke sa prekvapenia nekonali. Kobry (Juščák 3+1) si poradili so Sharks, za ktorých nastúpil minimálne jeden hráč „na čierno“ a zápas bude mať asi dohru.Hotelová akadémie nedala Autoagregátom (Haviar 2+1, Kapralčík 2+1) ani gól a prehrala 8:0. Lions (Kuric 5+6, Pavlík 4+4) deklasoval Hadie nohy 17:4.

I. liga dohrávky:

15. kolo:

Chlpáči – BW Púchov 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Krupa, Hlušek – Gajdoš 2, Cíbik, Jo. Mrocek, Ma. Jurenka, Ja. Mrocek.

16. kolo:

Sportsbar – Autoagregáty 7:2 (1:1, 4:0,2:1)
A. Hrenák 2, Bielik, Krabáč, L. Strhák, D. Stráňovský, Šamaj – Matušík, Ďurkech.

19. kolo:

Falcons – THC 10:4 (3:2, 3:0, 4:0)
Butko 2, Škrabko 2,Ondrejka 2, Počarovský, Repáč, Belica, Svitek – Kopecký 2, Belej, Valo.

8. Alkáči       21 1 2 18 46:129 4

O poradí na 4. – 5. mieste rozhodli vzájomné zápasy.

II. liga 22. kolo:

Papradno – Jelšové 3:6 (1:2, 1:2, 1:2),
O. Nemčík, Šípek, Jánošík – J. Lyš 3, Čiernik, M. Bubák, Rezák. Sverepec – Black

Scorpions 3:4 (1:1, 1:0, 1:3),
M. Siažik 2, M. Illo – Pavlík 2, Kapralčík, Žilinčík.

Fanky tím – Senators 8:5 (2:2, 4:1, 2:2),
Popelka 3, Belej 3, Sulovský, Haviar – Berky 3, Šipka, Tománek.

Jasenica – Vrtižer 3:10 (1:0, 2:5, 0:5),
Králik 2, Beniač – Sárinec 5, Kucharík 3, T. Choreň, Štrbáň.

Tigre Záskalie – Moštenec 2:8 (1:0, 0:2, 1:6),
Z. Gajdošík,J. Koleno – Kuric 3, Majerík 2, Koleno, Hričovský, Kožúrik.

Sharks – Kobry 4:8 (1:1, 2:4, 1:3),
Kubík 2, Turza, Daníšek – Juščák 3, Veliký, M. Bubník, Patáčik, Mišík, M. Petrík.

Hotelová akadémia – Autoagregáty junior 0:8 (0:3, 0:1, 0:4),
Haviar 2, Kapralčík 2, Hozák 2, Brniak, Drblík.

Lions – Hadie nohy 17:4 (4:1, 4:0, 9:3),
Kuric 5, Pavlík 4, Galko 2, Čerňan 2, Čelko, Ligas, Šimeček, Šebesta – Šušlík, P. Tiuchý, M. Tichý, Berky.

6. Hotelová akadémia   21 2 1 18 67:195 5

DK: Tresty: J. Chládek / Autoagregáty – zákaz činnosti do konca sezóny 2010/2011 + pokuta 66 eur. Zmena trestu: Žák / Hotelová akadémia – 4 zápasy podmienečne.

Oznam DK: Po odstúpení F. Matušíka bol do funkcie predsedu DK zvolený F. Koleno.

Prestupy: Svitek, Dubovan / Chlpáči do Falcons. J. Patáčik / Hadie nohy do Kobry.

Víťaz I. ligy a druhý v poradí postupujú priamo do semifinále. Prvé kolo hrajú 3-6 a 4-5 na dva víťazné zápasy. Semifinále a zápas o tretie miesto sa hrajú na tri a finále na štyri víťazstvá. Pri remíze nasleduje 5 minútové predĺženie, počas ktorého hrajú štyria na štyroch. Po predĺžení, ak sa nerozhodne, nasledujú tri samostatné nájazdy. Tie absolvuje vždy iný hráč. Poradie po základnej časti sa určilo na základe počtu bodov. Pri ich rovnosti rozhodovali vzájomné zápasy, prípadne pri zhode bodov a skóre z nich, celkové skóre.