Považania na Olymp nevystúpili, prvenstvo si uzurpovala Skalica


By TOPhbl.sk - Posted on 01 jún 2019

V Skalici sa v piatom zápase finále rozhodovalo o novom šampiónovi.

V Skalici sa v prvú júnovú sobotu bojovalo o veľa. V piatom zápase finále sa rozhodovalo o tom, kto bude novým slovenským šampiónom. Súboj napokon omnoho lepšie vyznel pre domácich Skaličanov, ktorí si dokázali pripísať druhý triumf v rade a otočili tak sériu, v ktorej už boli iba krok od titulu Považania.

Skóre stretnutia otváral v siedmej minúty Janáč, ktorému na gól prihral Patinka a na dlhú dobu to bol jediný presný zásah, ktorý stále ponechával priebeh súboja otvorený. Následne však domáci dokázali v druhom dejstve svoje vedenie navýšiť a do záverečnej tretiny vstupovali Považania s nožom na krku. Zvýšená snaha hostí ale góly na ich strane nepriniesla, práve naopak. Skaličania dokázali v záverečnej tretine skórovať ešte trikrát, pričom jedine Demáček v samom závere kozmeticky poupravil vývoj súboja počas presilovej hry na konečných 5:1 z pohľadu Skalice.

Skaličania sa tak opäť tešia zo zisku titulu, pričom z ich kádra sa viacero hráčov rozlúčilo s aktívnou klubovou kariérou ziskou zlatého kovu.

Výsledok piateho finále extraligy seniorov:

13:00

5:1(1:0,1:0,3:1)
Góly: 7. D. Janáč (Patinka), 28. Janáč, 34. Vadík (Božík, Zelenka), 41. Janáček (Salajka), 42. Martinusík (Rampáček, Krajšia) - 44. Demáček (Švantner)

Zostavy:

Domáci: Kučera -  Sobol, Daniel - Patrik Janáč, Martinusík, Rampáček - Krajsa, Zelenka - Vadík, Božik, Smetana - Salajka, Miklík - Válek, Patinka, Dávid Janáč - Babiar, Pollák - Holaza, Drgoň, Škadra

Hostia: Buliš (Bratina) - Škrabko, Lukáč, Švantner, Bušovský, Ďurkech, Demáček, Drevenák, Miške, Kluka, Piják, Čičala T., Kukučka, Šándor, Bujdák, Oravec, Linet, Rufati, Nemčík, Balušík

Konečný stav série: 3:2

Konečné poradie ročníka 2018/2019 extraligy seniorov:

1. HBK HOKEJMARKET Skalica
2. HBK PROTEF Pov. Bystrica
3. ŠKB Martin
4. HBK Kometa Vrútky
5. HBK Nitrianski rytieri Nitra
6. ŠK 98 Pruské
7. LG Slovmatic Bratislava
8. HBK Lion Svidník
9. MŠK Autostyle Kežmarok
10. Leaders Ružinov
11. Jokerit Petržalka
12. HBC Enviform Třinec

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.