Posledné miestenky na Víkend hokejbalových šampiónov


By joziva - Posted on 03 november 2016

Víkend hokejbalových šampiónov už pozná takmer všetkých účastníkov. Možnosť pridať sa ešte zostáva.

Napriek tomu, že prihlášky na Víkend hokejbalových šampiónov je možné podávať iba pár týždňov, k dispozícii zostávajú už iba posledné. Organizátorov záujem veľmi teší a veria, že sa im podarí zopakovať úspešný vlaňajší ročník.

„Je pre nás veľkým potešením, že turnaj si získal medzi mužstvami obľubu a prakticky pár dní po jeho vyhlásení sú takmer všetky miestenky minuté. Opäť sa budeme snažiť posunúť ho o stupienok – dva dopredu. Pripravujeme viacero veľmi zaujímavých noviniek, ktoré oznámime už v priebehu nasledujúcich dní,“ hovorí jeden zo spoluorganizátorov z občianskeho združenia ŠOK – Šport Osveta Kultúra Peter Ernest.

Už teraz je ale zrejmé, že zastúpenie bude na Víkende šampiónov naozaj celoslovenské. Stretnú sa tímy zo západu i východu, severu aj juhu. Zastúpenie bude mať liga úradujúcich šampiónov zo Skalice, ZHbL a Superliga, Žilina, Prešov, Zvolen, Veľký Krtíš, Pezinok i Vráble.

Pre záujemcov o účasť v boji o titul kráľa regionálnych líg dávame do pozornosti nasledujúce propozície na využitie možno poslednej príležitosti na podanie prihlášok:
Organizátor: TOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra, v spolupráci so SHBÚ

Dátum: 28. a 29. január 2017

Dejisko: Arena 71, Gajary

Predpokladaný hrací čas: 2x12 min (so zastavovaním), môže byť upravený s ohľadom na počet prihlásených tímov

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ bez zakázaného uvoľnenia, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie výslovne odporúča. Všetci hráči jedného družstva musia mať jednotné dresy, tepláky resp. štulpne u brankárov nemusí byť zachovaná farba dresov. Čakacia doba nie je. Tresty podľa sadzobníka SHbÚ (2, 5, 10, OT ).

Pre určenie poradia v skupinách sa postupuje v zmysle nasledovného kľúča: 1. body, 2. rozdiel skóre, 3. lepší vzájomný zápas, 4. vyšší počet strelených gólov, 5. žreb.

Bodovanie v skupinách: 2 body výhra, 1 bod remíza, v základných skupinách ostáva remíza po riadnom hracom čase v platnosti, nepredlžuje sa, ani sa nerozhoduje v nájazdoch.

Každý hráč hrá na vlastnú zodpovednosť, v areáli ihriska bude len základná zdravotná pomoc.

Ubytovanie: vlastné ubytovacie kapacity má i Arena 71. Organizátor pri žiadosti o ubytovanie v Arene 71 uprednostní skôr prihlásených záujemcov. V okolí je tiež viacero ubytovní, organizátor vie v prípade záujmu odporučiť vhodné ubytovanie. Tímy si ubytovanie zabezpečujú samostatne, organizátor je však aj pri riešení týchto otázok nápomocný.

Štartovné: 130€/klub (štartovné, resp. po dohode s organizátorom jeho časť, je potrebné uhradiť do 15. januára 2017)

Pitný režim: zabezpečuje organizátor

Rozhodcovia: skúsení arbitri spĺňajúci kritériá SHbÚ

Pred začiatkom turnaja budú všetky tímy vyzvané na to, aby predložili organizátorovi svoju súpisku, na ktorej budú uvedení všetci hráči, ktorí budú štartovať počas turnaja. Toto opatrenie má zabezpečiť, aby tímy hrali v zložení, v ktorom nastupovali vo svojich regionálnych súťažiach. Keďže tímy môžu mať záujem počas zimy aj o nové akvizície, bude stanovený presný počet výnimiek, teda hráčov, ktorí môžu nastúpiť aj za klub, v ktorom počas sezóny nenastupovali. Tento počet bude upresnený do začiatku turnaja, nemal by ale prekročiť štyroch hokejbalistov. Záväzná bude odovzdaná súpiska. Po začatí prvého stretnutia tímu na turnaji nebude možné na súpisku dopisovať ďalších hráčov. Každý hráč zapísaný na súpiske bude môcť nastúpiť, to aj v prípade, že neabsolvoval stretnutia zo základnej časti.

Herný model (základná skupina a play-off) budú určené na základe finálneho počtu účastníkov.

Okrem hokejbalu budú pripravené i ďalšie, sprievodné atrakcie (napr. súťaž o kráľa strelcov) – viac informácii o nich nájdete do začiatku turnaja na TOPhbl.sk.

Prihlasovanie a podrobné informácie:
info@sokoz.sk, redakcia@tophbl.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.