Plzeň ukázala množstvo pozitív


By Michal Runák - Posted on 28 január 2013

Pre nováčikov bol turnaj Pilsen Challenge previerkou na nezaplatenie.

Pilsen Challenge bol prvou vážnejšou previerkou nielen pre trénerské duo Ďuris - Nauš, ale i pre hráčov, ktorí reprezentačný dres obliekli na takomto podujatí po prvýkrát. Tí, ktorí očakávali facku, alebo blamáž, tí sa po víkende musia za svoje čierne myšlienky kajať. Áno, je pravda, že sme porazili iba reprezentáciu Śvajčiarska a domáci výber HBC Plzeň. Proti Českej republike sme si vo vzájomných dueloch pripísali iba bod, no proti nám nestáli žiadni pionieri. Proti úradujúcim majstrom sveta sme zohrali výborné zápasy, so šiestich tretín sme dokonca boli až v piatich pri hre 5 na 5 lepším mužstvom. Na tomto fakte treba stavať. Na turnaji sme mali množstvo nováčikov a menej skúsených harcovníkov a chvíľu ešte potrvá, kým sa títo chlapci naučia vyhrávať. Čechom stačilo ponúknuť chvíľku nekoncentrovanosti, nedisciplinovanosti, či pár drobných chýb a bolo "vymaľované". Je pre dobro veci, že to na vlastné oči mohli vidieť všetci premianti v národnom drese. Medzinárodé fórum je rozhodne iný level ako domáca súťaž a tu sa za chyby kruto platí. Suma sumárum, z herného pohľadu musíme okrem jednej tretiny hodnotiť naše vystúpenie kladne.

Jednotlivé hodnotenia hráčov sme po dlhšej úvahe zavrhli. No pár slov si k nim povieme. Gólmanská dvojka Mišovec - Bratina sa ukázala v dobrom svetle, Bratina si hneď v prvom zápase pripísal prvý shootout. Mišovec sa stal obeťou našej zabranej tretiny proti Čechom, za góly však nemohol a tréneri mu veľmi správne dali možnosť ukázať sa proti domácej Plzni. Finále teda vyšlo na Bratinu. Obaja gólmani ukázali svoje kvality a turnaj aj im ponúkol najmä neoceniteľné skúsenosti. Obrana striedala svetlé okamihy s tmavšími. Vládol jej podľa očakávania kapitán Minárik. Tridsaťdvaročný Bratislavčan zahral tak, ako sme zvyknutí, patril medzi najlepších na turnaji. Rovnako i Haring, ktorého hra mala fazónu a tento obranca patril k najlepším už v prípravnom zápase v Gajaroch. Príjemne potešil nováčik Bujdák, chvály na jeho adresu sa ukázali odpodstatnené. Potrebuje však viac takýchto ťažkých zápasov, napriek tomu si trúfame povedať, že si svoju nomináciu s prehľadom obhájil. Ostatní bojovali a do hry dali srdce, no celkovo sme v obrane urobili aj niekoľko individuálnych chýb, ktoré ako sme spomenuli, trestali najmä skúsení Česi. V útoku hviezdilo žilinské duo Ladiver - Beniač, ktoré momentálne oblieka dres majstra z Nitry. Beniačovi vyšiel turnaj na výbornú, so siedmymi bodmi (3+4) bol vôbec najproduktívnejším hráčom Pilsner cupu. Ladiverovi sa darilo strelecky a štyrmi presnými zásahmi sa stal v tomto smere v našom tíme najlepším. Ocenil ho i direktoriát turnaja, po zásluhe bol vyhodnotený našim najlepším hráčom. Gól strelil v každom zápase, vo finále dvakrát asistoval. Najmä v zápase proti Plzni, keď sa pomaly schyľovalo k prekvapeniu, strhol na seba zodpovednosť a spolu s ním i celé mužstvo. Bojoval, bil sa, strieľal góly. Jednoducho to bol ten starý dobrý Ladiver a do Nitry týmto posielame odkaz, že experimenty ohľadne jeho postu rozhodne neodporúčame. Na centri je tento Žilinčan ako ryba vo vode a konkurencia sa mu na tomto poste hľadá iba veľmi ťažko. Aj keď experiment s Ladiverom na modrej skúšali tréneri aj na turnaji, no bolo to počas presiloviek a pred bránkou sa tlačil miesto neho Titka. Táto varianta nám mimochodom celkom vychádzala. Svoje si uhrali aj Kašša s Hrivnákom, teda naši najskúsenejší útočníci. O ich kvalitách sa netreba zoširoka rozpisovať, úlohou trénerov je iba nájsť k nim  ideálneho centra. V Plzni to skúšali s Kučerkom či Kollárom, príležitosť zrejme už pri najbližšej možnosti dostanú ďaľší. Výborný turnaj odohrali i naše rýchlonohé krídla Martinusík s Rímskym, Skaličanovi by veľmi svedčil gólový zápis, no azda nabudúce. Legionár z Kertu Praha si zasa najviac rozumel s Behúlom, ktorého rovnako môžeme pochváliť. Bolo vidieť, že sa obaja nejaký ten čas už poznajú a najmä gól proti Švajčiarom bol toho jasným dôkazom. Ostatní útočníci bojovali, zbierali skúsenosti a Šibík dokonca strelil i svoj premiérový gól medzi seniormi. Konfrontácia na takomto fóre však dala každému predovšetkým skúsenosti, ktoré si nikde nekúpia.

Ďaľšou skúškou bude dvojzápas proti ČR v Gajaroch o mesiac. Či sa v nominácii objaví nejaké nové meno, alebo si tréneri ponechajú zostavu z Plzne, na to si musíme počkať. Otáznikov na vyriešnie majú tréneri dosť, no celkovo hodnotíme Plzenské vystúpenie kladne. V najbližších dňoch si ho s reprezentačným trénerom preberieme podrobnejšie.

Na záver ponúkame kanadské bodovanie našich hráčov na turnaji:

Beniač Milan 3+4
Ladiver Milan 4+2
Hrivnák Michal 1+2
Šlachtič Oskar 1+2
Kašša Róbert 1+1
Minárik Jozef 0+2
Rímsky Ján 1+1
Haring Martin 1+1
Oravec Boris 1+1
Behúl Miroslav 0+2
Doskočil Peter 0+2
Hraško Ondrej 1+0
Šibík Jakub 1+0
Kučerka Marián 1+0
Maděra Lukáš 1+0
Kollár Martin 0+1
Lihan Martin 0+1
Martinusík Jaroslav 0+1

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.6 (9 votes)
Značky

Chcela by som pogratulovat nasim hokejbalistom ku krasnemu druhemu miestu, aj ked  .. skoda tej prehry vo finále :) Mam vsak jednu otazocku..  Nelucil sa nahodou Robert Kassa s reprezentaciou uz v roku 2011 na MS? A na to nadvazuje aj dalsia .. Čo ho viedlo k tomu, aby sa opat pripojil  k reprezentacii, najma ak je lidrom ineho repre vyberu mimo SHBU a ISBHF??

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.