Petržalka nad očakávania úspešná, stala sa majstrom Floridy

By joziva - Posted on 07 február 2010

Slovenský zástupca HKL-MJM Petržalka sa stal držiteľom pohára pre majstra Floridy za rok 2009.

text: Jaroslav Melíšek

Medzinárodné majstrovstvá Floridy, ktoré sa hrali v Tampe, na ktorých sa po prvý raz predstavili hokejbalisti spod Tatier, skončili pre slovenského zástupcu veľmi dobre a po minulých skúsenostiach s americkými a kanadskými turnajmi až neuveriteľne – rovno so zlatým koncom.

Domáci usporiadatelia nám namixovali najťažších súperov, okrem Thunders, ktorí sa síce snažili, ale na nás jednoducho nemali. V základnej skupine sme vyhrali nad najsilnejším súperom turnaja, domácou Tampou a získali sme si rešpekt.

V druhom zápase sme narazili na rýchlych Kanaďanov z Quebecu, ale našou umnou a taktickou hrou sme ich zdolali 3:0 a poslali sme ich do B-divízie, ktorú nakoniec vyhrali.

Okrem majstrovského titulu vezieme domov aj ocenenie pre najlepšieho brankára, ktoré získal Peter Jurošek a pre najlepšieho hráča, ktoré si vybojoval Ján Rímsky!

Finále:

New Jersey Sceleton Crew - HKL-MJM Petržalka 0:3

(0:2, 0:0, 0:1)

Finále ako hrom sa začal tlakom amerických hokejbalistov, ktorý sme ustáli a naopak prvý a koniec koncov víťazný gól dal Predseda po famóznej prihrávke Rímskeho. Americkí rozhodcovia sa o tri minúty po našom prvom góle „pomýlili“ a vylúčili amerického hráča, presilovku sme hneď využili Stupákom, ktorý nekompromisne od polovice ihriska zavesil.

Druhú tretinu sme celú hrali prakticky v oslabení, ale nápor súpera sme vydržali. Tretiu tretinu sme sa opäť bránili, pretože nás rozhodcovia vylučovali za všetko. V poslednej minúte Američanov „zabil“ Janko Rímsky, ktorý pri power-play dával do prázdnej brány.

Semifinále:

Tampa Bay Lighting - HKL- MJM Petržalka 1:2

(0:1, 1:0, 0:1)

Predčasné finále turnaja. Domáci sa posilnili a na ihrisko nastúpilo úplne iné družstvo ako v základnej časti. Vyhrávali sme 1:0 a stále sa hralo hore-dolu. V polovici druhej tretiny sme inkasovali nohou prvý a posledný gól na turnaji. Zápas bol vo vysokom tempe a „znervóznievalo sa“. Američania provokovali, ale naša taktika bola jasná. Vypracovali sme si množstvo šancí, ale americký brankár chytal famózne. Päť minút pred koncom to prišlo. Rímsky obehol všetko čo sa dalo a zavesil do šibenice. Zápas sme už ukontrovali a v pohode vyhrali.