Peripetie sprevádzajú Old Boys od začiatku šampionátu, Hránek ale verí v zmenu


By Ján Ivančík - Posted on 03 jún 2016

Slovenskému výberu Old Boys sa zatiaľ na MS Masters v Kanade nedarí. "Ideme zabojovať o tretie, postupové, miesto," velí Peter Hránek.

Slovenský výber Old Boys postretla na svetovom šampionáte Masters v Kanade riadna smola a to hneď od úvodu majstrovstiev. Peripetie si naši reprezentanti užili ešte pred príletom.

„Pre nepriaznivé počasie a chyby letiskových pracovníkov sme do Kanady neodleteli včas. Hráči boli rozdelení do troch skupín a jednu nechali čakať 56 hodín na letisku v Amsterdame a Londýne,“ hovorí pre TOPhbl.sk o problémoch hneď na úvod Peter Hránek.

S meškaním súvisela aj zmena programu zápasov. „Pre meškanie nám posunuli aj zápas. Nedorazili nám totiž štyria hráči a Miro Škovira má svoju tašku v Toronte. Hokejky sme si taktiež museli viacerí kúpiť alebo požičať.

Po prílete to už ale bolo lepšie. „Organizačne je tu všetko v poriadku. Je tu krásne prostredie a dve haly hneď vedľa seba v rozmeroch NHL. Trošku si ale musíme zvyknúť na odlišný povrch. Hrá sa totiž na leštenom betóne a loptičky nám stále uskakujú. Pri prudkých zmenách pohybu sa navyše dosť šmýka,“ znie opis kanadských podmienok.

Streleckú formu ale zatiaľ Old Boys nevedia nájsť. Prvý zápas prehrali 0:3 s Českom, v druhom podľahli Kanade 1:3.

„Chýba nám šťastie, ktoré sa k nám už snáď čo najskôr prikloní. Proti Čechom sme trafili dve žŕdky a nepremenili sme trestné strieľanie. Proti Kanade sme im chceli vrátiť prehru 0:1 z predchádzajúcich MS. Žiaľ, nevyšlo to Rovnako aj proti USA, tak sa budeme snažiť ešte viac. Všetky tímy sú tu ale veľmi silné a budeme to mať veľmi ťažké, ak už konečne chceme domov doniesť cenný kov po dvoch zemiakových medailách. Musíme teda odstrániť najmä individuálne chyby, ktoré sme v predošlých zápasoch kopili. Ideme zabojovať o postupové tretie miesto,“ dodáva Hránek.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.