Panteri, Paluto a Sparta. Bojovnosť a tímový duch


By Ján Ivančík - Posted on 25 január 2017

V predstavovaní účastníkov Víkendu šampiónov pokračujeme v B-skupine. Aj tá má zastúpenie z celého Slovenska.

Panthers Senica

Možno trochu nečakane, no nadvládu v skalickej lige prevzali senickí panteri. Tí sa tak prebojovali mezi nasadené mužstvá a na Víkende šampiónov by mali patriť medzi popredné celky.

Aktuálna forma síce úplne nehrá v ich prospech, pretože uspokojivé umiestnenie nedosiahli na minulotýždňovom Flames Cupe a veľmi sa im nedarí ani v domácej lige, napriek tomu Pantheri prichádzajú do Gajár so silnou zostavou a nemalými ambíciami.

Tento mančaft rozhodne má veľkú kvalitu a bude patriť medzi favoritov. K najvyšším priečkam smerujú i senické ciele.

HBC Paluto Luky Sport Prešov

Z Víkendu hokejbalových šampiónov už raz bronzoví, vlani vydarení vo štvrťfinále s debaklom. S kádrom nabitým zvučnými menami, s ďalekou cestou za sebou a vidinou omnoho lepšieho umiestnenia ako vlani.

To je Paluto Luky Sport Prešov, v uplynulej sezóne neohrozený dominátor prešovskej súťaže. Prešovčania vypravia do Gajár i tento rok silnú partiu. Chýbať na lavičke by už nemal ani Maroš Hric, ktorý bol vlani zrejme tým tmelivom, ktoré mužstvu chýbalo na to, aby sa prebojovalo do semifinále.

V neľahkej skupine chcú Prešovčania obstáť čo najlepšie. Na turnaji patria medzi top favoritov.

Sparta Sekier

Pre súperov malá-veľká neznáma, vo zvolenskej lige bič na súperov. Na Víkende šampiónov bude Sparta Sekier nováčikom, no v kádri má veľka skúsených harcovníkov. Súčasný líder zvolenskej ligy a bronzový medailista z uplynulého ročníka vstupuje do turnaja opatrne.

"Našim minimálnym cieľom je postup zo skupiny," vraví Radoslav Koreň, ktorý nechce hneď ťať do najvyšších priečok. V hlave sú však ciele Zvolenčanov o poznanie vyššie.

Čo za tím sa však nachádza za názvom Sparta Sekier? "Mužstvo sme založili pred dvoma rokmi a hrávame ZVHBL, kde sme minulý rok skončili na treťom mieste.Tento rok je naším cieľom titul. Do Gajár berieme vcelku kvalitný tím, doplnený štyrmi vínimkami. Máme chalanov,ktorí už na Víkende šampiónov štartovali, ale sú aj takí, ktorí sa predstavia premiérovo," objasňuje Koreň a pokračuje: "Mužstvo bude nastavené ísť od zápasu k zápasu, no každopádne chceme obstáť čo najlepšie a s hrdosťou reprezentovať Zvolen. Od turnaja očakávame hlavne kvalitný hokejbal a fair-play. Uvedomujeme si však a to nám je jasné, že to bude boj až do konca. Nuž a bojovať ako jeden celok, to je naša najsilnejšia stránka."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.