Ostrieľaní Zvolenčania budú čeliť žraločím zubom i nástrahám vyzývateľa z Vranova


By Ján Ivančík - Posted on 27 január 2016

Pokračujeme v predstavovaní tímov na Víkende hokejbalových šampiónov 2016. Tentoraz si pozvietime na C-skupinu v zložení Bukovinka Zvolen, Benalex T. Sharks a vranovský Zone Code.

V predstavovaní účastníkov na tohtoročnom Víkende hokejbalových šampiónov pokračujeme v C-skupine. V nej sa pobijú zástupcovia všetkých kútov Slovenska, nakoľko si sily zmerajú Zvolenčania s hráčmi zo Senca a Vranova nad Toľou.

Bukovinka Zvolen – zvolenský šampión

Mnohonásobný majster Zvolena pozbieral po okolí azda všetky cenné kovy, ktoré bolo možné. Dlhoročný účastník Zvolenskej hokejbalovej ligy bol na nezastavenie, no súťaž si dala pauzu, a tak museli Zvolenčania hľadať útočisko v neďalekej Banskej Bystrici. Aj tam mali ich výsledky veľký  kredit a obsadzovali stupne pre víťazov. Vlani sa Zvolenčania zúčastnili i na Víkende hokejbalových šampiónov, vtedy ešte ako zástupca BBHbL, no pre veľmi úzky káder skončila ich cesta už vo štvrťfinále.

Dnes je situácia iná a partia okolo Jána Blazseka chce k desiatkam trofejí, medzi ktorými svieti i tretie miesto z druhého ročníka Országh Cupu, pridať i úspech z turnaja majstrov. Momentálne je Bukovinka v oživenej zvolenskej lige jasným lídrom. Triumfovala i v predsezónnom turnaji, ktorý bol akousi náplasťou za stratenou vlaňajšou sezónou a tým si vybojovala šmrnc majstra Zvolena v uplynulom roku i právo boja na Víkende hokejbalových šampiónov.

Partia okolo Jána Blazseka pricestuje tentoraz v početnom zložení, v ktorom nechýbajú tradičné opory. Ciele sú preto iba tie najvyššie a Bukovinka právom patrí medzi favoritov turnaja na cenné kovy. Okrem seniorského mužstva vychováva Bukovinka dlhé roky aj mládež a svoje mesto reprezentuje i v kategórii Masters. Paradoxom je, že za všetky tieto roky existencie klub nevsadil na žiadne logo, a tak ho charakterizuje prosté „béčko“.

Benalex Team Sharks – majster Seneckej hokejbalovej ligy

Nie je to tak dávno, čo mužstvo pod vedením Richarda Katonu bojovalo o cenné kovy v Bratislave. Prišla však zmena kurzu a „žraloky“ odplávali do Senca. Zatiaľ svoje rozhodnutie nemajú prečo ľutovať, čo potvrdzuje aj zisk majstrovského titulu v uplynulej sezóne.

Treba pritom skonštatovať, že senecká liga sa za posledné roky poriadne skvalitnila. Hrá sa na ihriskách v Senci a Modre a organizátori robia všetko pre neustály progres. Triumf v tejto súťaži tak má rok čo rok väčší lesk a aj to vypovedá o sile a kvalite mančaftu Teamu Sharks.

V aktuálnom ročníku zaostáva Team Sharks o dva bod y za Slaviou Právnik Bratislava, no v Senci a Modre sa liga ešte zďaleka neskončila a tak svoje zbrane neskladajú ani hráči Benalexu. Skúsený káder pod vedením Richarda Katonu je na Víkende šampiónov vystužený o pár silných mien, a tak majú „žraloky“ právo pomýšľať na zamútenie vôd medzi elitou tohto ročníka.

HBK Zone Code Vranov - majster II. KHbL

Tretím do ringu je Zone Code Vranov z Vranova nad Topľou. Východniari pricestujú ako majster druhej košickej ligy, no v aktuálnom ročníku už mútia vody aj v Prešove. Postup do štvrťfinále je pre nich minimálnym cieľom a rozhodne majú na to, aby sa prebili aj ďalej.

„Sme partia chlapcov tvoriacich zoskupenie, ktorého vzniklo len pred dvoma rokmi. Vznikli sme z chlapcov, ktorí už fungujú v hokejbale nejaký ten rok. Aj napriek neľahkým podmienkam v meste na východnom Slovensku máme veľkú chuť a zapálenie sa vždy posúvať ďalej a zlepšovať sa,“ vraví Anton Ajben, líder vranovského Zone Code.

Vranovčania ale môžu mať smelé vyhliadky. V sezóne 2013/2014 obsadili v druhej Košickej lige bronzovú pozíciu a už o rok na to si zabezpečili postup medzi košickú elitu. O kvalite košických súťaží v tomto období azda ani netreba hovoriť. Po rozšírení ponuky o prešovskú súťaž, ktorá sa ako jediná v širšom okolí hrá systémom 5+1 sa Vranovčania rozhodli o presun. Na Primátor Cupe Vranov v rokoch 2013 a 2014 obsadilo mužstvo dve druhé miesta, čo tiež potvrdzuje jeho kvalitu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
10 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.