Old Boys sú pripravení prekvapiť


By Michal Runák - Posted on 21 september 2012

Bartaloš: "Začiatok nám nevyšiel, ale zlepšujeme sa každým zápasom."

Náš druhý výber, ktorý hrá v Plzni pod hlavičkou OLD BOYS SLOVAKIA dnes konečne zaknihoval prvú výhru. Kým naše "áčko" zatiaľ hladko turnajom prechádza, "starí chlapci" si na svoj prvý úspech počkali až do dnešného ranného zápasu proti výberu Rakúska.

"Chýbalo nám v oboch prehratých zápasoch málo streľby, viazla súhra a musím podoktnúť, že sa musíme vyrovnať i s prapodivným metrom niektorých rozhodcov," povedal pre TOPhbl Ladislav Bartaloš, jeden z dvojice gólmanov Old Boys.

Treba však povedať, že skupina v ktorej bojuje tento výber je veľmi ťažká, Česi i Kanada patria rovnako ako my do svetovej špičky.

"Než sme sa v zápase s Kanadou stihli zorientovať, prehrávali sme 0:2. Súper potom výborne bránil, prakticky všetci hráči strážili modrú čiaru. Kanaďania boli však rýchlejší, dôraznejší v osobných súbojoch a oveľa častejšie strieľali a nabiehali si na odrazené loptičky. My sme hrali málo do tela," opísal prvé vystúpenie našich Bartaloš a priblížil i to druhé: "Češi hrali zasa technickejšie, no sami sme ich posadili na koňa tým, že sme už v dvanástej sekunde inkasovali. V tomto zápase bolo mnoho situácií, keď nás domáci riadne zatlačili a nám sa nepodarilo vyhodiť loptičku z pásma. Hrali v pohode, nám práve ten rýchly inkasovaný gól túto pohodu vzal."

Potom však prišla výhra s Rakúskom, ktorá by mohla tento výber naštartovať. Naši rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali pomerom 5:2.

"Nastúpili sme s menšími úpravami v zostave v snahe čo najkôr rozhodnúť a aby sme zvyšok zápasu nehrali pod psychickým tlakom. Dali sme síce rýchly gól, no Rakúšania dokázali rýchlo odpovedať. V prvej tretine nám toho moc nedovoľovali, no dokázali sme ju napokon vyhrať pomerne vysoko. V ďaľších dvoch sme boli jasne lepším mužstvom, no paradoxne sa to do výsledku už neodrazilo. Výsledok sme ubránili aj napriek tomu, že sme posledné tri a pol minúty bránili v štyroch, z toho pol minúty dokonca v oslabení 5 na 3," pokračoval Bartaloš, ktorý na turnaji kryje chrbát skúsenému gólmanovi Jokeritu Petrovičovi. 

Do štvrťfinále teda postupuje výber Old Boys s jedným víťazstvom. V play off navyše posilní mužstvo hráč LG Bratislava Jozef Zemeš, ktorý je druhou výnimku v tomto tíme (prvým hráčom nad 35 rokov je Kochan - pozn. red.). Sila tohto výberu tak ešte o niečo stúpne.

"Jožko je hráč, ktorý vie podržať loptičku a vie i dobre zakončiť. Očakávame, že si vezme na zodpovednosť strieľať góly práve proti takým silným súperom ako boli Česi či Kanaďania. Jeho výhodou bude, že ho ešte súperi nepoznajú," s úsmevom dúfa nielen Bartaloš, ale i celý tím.

V našom telefonickom rozhovore sa hráč prvého výberu Slovenska Jaroslav Šalka vyjadril, že Old Boys hrajú napriek dvom prehrám veľmi dobre a tréner LG Bratislava dokonca tuší, že v play off pripravia niektorému z favoritov nemilé prekvapenie.

"Budeme sa snažiť toto proroctvo naplniť. Play off už bude o inom. Veríme si a sme pripravení zabojovať. Navyše ako som spomenul, naša sila pôjde príchodom Zemeša ešte smerom nahor," zakončil náš rozhovor člen tímu Old Boys Slovakia.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 13 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.