Od Petríka po Wagnera


By Michal Runák - Posted on 14 jún 2013

Spoločne s trénerom Ďurisom sme podrobne zhodnotili výkony jednotlivých hráčov na uplynulých MS.

Necelý týždeň po poslednom buly na majstrovstvách sveta v St. John´s sme sa spoločne s trénerom Jozefom Ďurisom pozreli podrobne na jednotlivých hráčov. Dávať vysvedčenia jednotlivcom je nevďačná úloha a mnohí hráči nesúhlasia, resp. ťažko prijímajú kritku. Tentokrát sme však dospeli s našim kormidelníkom k vzácnej zhode.

Stanislav Petrík

J. Ďuris: Veľká opora tímu. Počas celého turnaja podával výborné výkony a najmä vo finále dokázal, že je na Slovensku jednotka.

TOPhbl: Petrík potvrdil svoju formu zo záveru extraligy. Bol mužom na správnom mieste. Dostal aj lacnejšie góly, najmä s Portugalskom i jediný od Američanov, famóznym spôsobom však vygumoval Grékov i Čechov. Napriek trom gólom žiaril aj proti Kanade. Po zásluhe obdržal aj individuálne ocenenie.

Jozef Bratina

J. Ďuris: Vytvoril so Stanom výbornú brankársku dvojicu. Aj keď nedostal toľko príležitostí, keď nastúpil, ukázal svoje schopnosti.

TOPhbl: Bratina vie, že pokiaľ Petrík nezavesí hokejbal na klinec, ťažko ho z jeho postu niekto vytlačí. Šampionát mu však pomohol nabrať skúsenosti, všetko má ešte pre sebou.

Jozef Minárik

J. Ďuris: Kapitán ako sa patrí. Jeho hra bola bez chyby počas celého turnaja. Patril s Haringom medzi najlepších hráčov tímu.

TOPhbl: Súhlasíme s názorom trénera. Minárik šliapal ako hodinky a hľadať zápas kedy by urobil chybu, by bolo nemožné. Bezchybný aj v osobných súbojoch.

Martin Haring

J. Ďuris: Odohral výborné majstrovstvá. Spoľahlivý ako v defenzíve, tak aj v ofenzíve.

TOPhbl: Okrem skvelej defenzívy ho tréneri využívali aj na dôležité oslabenia, ktoré vyhrával. Hral spoľahlivo, z jeho hry sršala skúsenosť.

Dušan Danko

J. Ďuris: Nastúpil na poste obrancu a vôbec nesklamal. Práve naopak, bol pre mňa príjemným prekvapením. K jeho výborným výkonom už chýbal len strelený gól.

TOPhbl: Danko išiel na majstrovstvá s povesťou snipera a práve toto nám na jeho hre veľmi chýbalo. Triafal iba tyče a brvná, inak mu niet čo vytknúť. Strelený gól by však jeho známke veľmi prospel. 

Pavol Blahut

J. Ďuris: Jeden z najlepších obrancov na turnaji. Bol hlavným ťahúňom družstva v defenzíve.

TOPhbl: Blahut rovnako nesklamal, išiel do súbojov "po hlave" a bolo ťažké vyhrať s ním súboj. Urobil iba jednu chybičku v zápase s Kanadou.

Filip Titka

J. Ďuris: Na to, že to boli jeho prvé majstrovstvá sveta si počínal ako skúsený harcovník. Hral výborne.

TOPhbl: Prekvapil aj nás. Snažil sa, bojoval, nepoznal stratenú loptičku. Dokonca mal aj veľkú príležitosť streliť premiérový gól na MS.

Oskar Šlachtič

J. Ďuris: Podával výborné a hlavne vyrovnané výkony počas celeho turnaja.

TOPhbl: Vzhľadom na obrancu postavou menší a štíhly, Oskar však patril medzi najlepších bekov celého MS. Nebolo ho veľmi vidieť, ale iba v tom zmysle, že sa venoval len a len hre. Ak si udrží výkonnosť, mal by patriť k stabilným hráčom reprezentácie.

Roman Bujdák

J. Ďuris: Spoľahlivý obranca a hlavne v zápasoch s Kanadou a Gréckom podal vynikajúci výkon.

TOPhbl: Nevedeli sme, čo spravia s Bujdákom samotné majstrovstvá. Prvé zápasy sa ako keby oťukával, potom to však "rozbalil". Od zápasu k zápasu jeho výkon gradoval.

Ivan Káčer

J. Ďuris: Celý turnaj podával spoľahlivé vykony, vedel si poradiť aj v najzložitejších situáciách.

TOPhbl: Do bodky spnil čo sa od neho čakalo. Nebál sa, rozhodne si svoju pozíciu obhájil.

Patrik Svitana

J. Ďuris: Veľký bojovník. Podľa mňa to boli jeho najlepšie hokejbalové majstrovstvá. Hral veľmi dobre, či v útoku alebo v obrane.

TOPhbl: Podľa trénera jeho najlepšie majstrovstvá, podľa nás náš najlepší hráč. Hral výborne v oslabeniach, vedel mnohokrát podržať loptičku keď to bolo treba, veľa rán utŕžil pri mantineloch. Mohol streliť viac gólov, rozdal však veľa prihrávok do gólových šancí.

Robert Kašša

J. Ďuris: Výborne zvládol celé majstrovstvá a hlavne v ťažkých situáciách vedel  psychicky potiahnuť celé mužstvo, či už na ihrisku alebo v kabíne.

TOPhbl: Bez Kaššu by asi ťažko fungovala kabína, bol tmelom v mužstve a ukázal aj veľké majstrovstvo. Strelil dva góly, aké vie dať hádam iba on, lahôdkou bola i jeho prihrávka na gól Beniačovi proti USA.

Michal Hrivnák

J. Ďuris: Až do zranenia, odohral celý turnaj tak ako sme od hráča jeho kvalít čakali.

TOPhbl: Škoda jeho zranenia. V presilovkách bol mozgom celého stroja operujúcim na modrej čiare, no jeho strely rovnako ako u Danka mierili len do tyče. 

Milan Beniač

J. Ďuris: Výborné krídlo. Suverénne zvládol celý turnaj. Hral dobre v presilovkách a výborne v oslabeniach.

TOPhbl: Čakali sme, že subtílne krídlo to bude mať ťažké najmä proti zámorským tímom. Beniač však obstál na výbornú, patril k našim najlepším hráčom, presadil sa podľa očakávania aj gólovo.

Lukáš Maděra

J. Ďuris: Hra centra je veľmi tažká a Lukáš to zvládol tak, ako sme to od neho chceli. Veľmi dobre hral v oslabeniach.

TOPhbl: Strelil svoje prvé góly na MS v reprezentačnom drese. Chutili mu najmä oslabovky, vytknúť môžeme iba dva zbytočné fauly.

Milan Ladiver

J. Ďuris: Milan hral výborne. Výborne hral oslabenia a presilovky a najmä v ťažkých zaveroch zápasov ukázal naplno svoje prednosti, obrovskú vôlu a bojovnosť.

TOPhbl: Nabehal veľa kilometrov, výborné zápasy odohral proti Kanade vo finále s Českom. Dal aj gól, naťahoval sa so súperom ako fyzicky, tak i slovne. Do bodky splnil naše predstavy, hral s veľkým prehľadom.

Marek Slovák

J. Ďuris: Rodený strelec a zakončovateľ. Splnil do bodky čo sme od neho očakávali.

TOPhbl: Stal sa najlepším strelcom turnaja, rozdával aj gólové nahrávky. Bol najčastejšie strieľajúcim hráčom celého tímu. 

Peter Žulko

J. Ďuris: Prekvapil všetkých a aj nás. Ukázal, že je veľký bojovník. Jeho výkon gradoval v posledných zápasoch aj napriek tomu, že nastupoval so zlomeným nosom.

TOPhbl: Prekvapenie celého šamponátu. Okolo jeho nominácie bolo veľa kriku, Peter však zavrel svojimi výkonmi všetkým pochybovačom ústa. Príkladne sa zachoval aj obetavosťou pri svojom zranení.

Jaroslav Martinusík

J. Ďuris: Nastúpil s Marekom Slovákom a vytvorili veľmi dobrý utok. Hlavne v ťažkých zapasoch ukázal, že je hráč svetového rangu, ktorý dokáže rozhodovať velké zápasy.

TOPhbl: Vôbec sa nejavil ako jeden z najmladších. Naopak. Hral spôsobom skúsených harcovníkov. Strelil šesť gólov, ten jeho vo finále na 2:1 rozhodol celý zápas. Vzhľadom na budúcnosť rozhodne naša veľká nádej.

Ján Rímsky

J. Ďuris: Výborný utočník, neraz zamotal súperom hlavu. Chcem vyzdvihnúť jeho obrannú hru, hlavne v oslabeniach.

TOPhbl: Tiež mu chýbal gól, jeho výkonu by rozhodne svedčil. Mal troška iné úlohy ako v minulosti, zastal sa ich však na výbornú.

Miroslav Behúl

J. Ďuris: Odohral dobré majstrovstvá a hlavne po preradení k Rímskemu išiel jeho výkon hore, čo dokázal najmä v semifinále a vo finále.

TOPhbl: Zo začiatku sa rozbiehal, nebolo ho toľko vidieť. Druhá polovica šampionátu však už bola omnoho lepšia, dokonca si pripísal i prvé body na MS. Preradenie k Rímskemu mu rozhodne pomohlo.

Boris Oravec

J. Ďuris: Bojoval jako tiger. Brali sme ho ako strelca a nesklamal. V semifinále a vo finále to bol práve Boris, ktorý rozhodol.

TOPhbl: Výborný v súbojoch jeden na jedného, veľa nabehal. Boris veľmi ľúbi loptičku, no našťatie pochopil, že na svetovom fóre to nie je jednoduché. Strelil tri góly, všetky v semifinále a finále. Lepšie si budíček ani nemohol nastaviť. 

Michal Wágner

J. Ďuris: Veľký bojovník. Nastupoval ako trinásty útočník a po zranení Michala Hrivnáka hral na jeho mieste. Zastal si ho veľmi dobre.

TOPhbl: Zo začiatku bol ako trinásty útočník, no dostal postupne viac a viac príležitostí. Bolo poznať, že má už reprezentačné skúsenosti z mládežníckych reprezentácií a výborne zaplátal dieru v prvom útoku po Hrivnákovi. Dokonca mal i veľké príležitosti okoreniť premiéru medzi seniormi gólom.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (8 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
16 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.